Dalších 6 bodů v kapse újezdských juniorek

Hned po týdnu pokračoval krajský přebor juniorek a kadetek. Tentokrát jsme zavítaly na palubovku Moravské Třebové. Hráček starších a vždycky nevyzpytatelných.

Opět nejedeme v kompletní sestavě. Kája s Áďou hostují v České Třebové, Míša jede, ale napůl nemocná, tzn. nelze využít do základní sestavy.

Zápas jak je naším "dobrým" zvykem začínáme velmi špatně. Kazíme podání, na síti a v poli jsme nepozorné. Naštěstí se brzy vzpamatujeme, soupeřky dobrými útoky dotáhneme a dostáváme se do vedení. To si udržujeme už celý set, ale rozhodně nám soupeřky nedají vítězství zadarmo. Velký počet zkažených servisů a mnoho útoků, kdy nepoložíme  a útočíme stále na stejné brdo. Naštěstí si díky zkušenostem dokážeme v rozhodujících chvílích důležité míče pohlídat a vyhráváme důležitý první set. Můžu začít míchat sestavou. Každý set probíhá velmi podobně, začínáme s chybami a později přebíráme otěže setů do svých rukou. Někdy lehčeji nějkdy to více dře a na některé body se opravdu nadřeme. Mám ale možnost nechat hrát celý tým a je fajn, že všechny hráčky mohou sbírat zkušenosti ne na lavičce, ale na hřišti. Za hodinu a čtvrt máme dohraný a naštěstí vyhraný první zápas 3:0.

Po krátké pauze nastupujeme k odvetě. Ta se odvíjí prakticky stejně jako první zápas. Pro holky je těžké udržet koncentraci celý set a tak se nám stává, že nám soupeřky nasází pár zbytečných bodů. Celý zápas máme ale pod kontrolou a jdeme si svědomitě pro další výhru 3:0 i v pozměněných sestavách.

Holky chválím za dobré míče v rozhodujících chvílích, kdy už dokážou udržet chladnou hlavu, rezervy stále vidím hlavně v útoku. Proti silnějším soupeřkám by nám tento útok rozhodně nestačil. Takže víme, na čem musíme opravdu zapracovat.

Čeká nás mistrovská pauza, za to příští týden odjíždíme na celý víkend do Hradce Králové na další kolo českého poháru kadetek a juniorek, kde se budeme snažit  bojovat v 2. osmičce o udržení a třeba i postup.

Hrály: V. Fulíková, K. Součková, L. Pulkrábková, V. Částková, M. Svobodová, P. Rejmanová, E. Ropková, D. Pravcová, E. Vodehnalová, T. Kladivová, K. Rubková.