Krajský přebor juniorek je v půlce

Poslední zápas 1.části soutěže jsme odehrály na domácí palubovce proti Poličce. Soupeř svými výsledky budil víc než respekt. Jediný tým, který uhrál body se suverénními Pardubicemi, tým, který ostatní v tabulce válcoval snad víc než naše družstvo. Obavy  o dobrý výsledek tak byly zcela na místě.

O to víc, že jsem opět neměla kompletní sestavu k zápasu. Operace, výlety, hostování jinde, ale i neomluvená absence. I přesto jsem věřila v sílu našeho týmu, v jeho zkušenosti a sehrannost.

Do zápasu vstupujeme výborně. Soupeřky hodně kazí a my nemáme moc práce je trestat. Většina míčů nám Polička přehrává zdarma nebo tak, že se nám daří výborně zpracovat a útokem především z kůlu hned pokládáme na zem. Taktika zlobit servisem se nám úplně nedaří. 25:12. V druhém setu soupeřky vyrovnají hru, dokonce pár míčů vedou, ale nám se je podaří chytit hned a opět přebíráme otěže setu do svých rukou. Chybujeme o hodně méně než protihráčky a tentokrát nás podrží i servis. 25:18. V třetím setu je odpor soupeřek definitivně zlomen a už ani výrazně neodporují, set získáváme snadno 25:11 a celkově za necelou hodinu 3:0.

Přenecháváme palubovku ženám, které se naštěstí s M. Třebovou v souboji prvního s druhým nemažou, a můžeme nastoupit k odvetě. Odveta ale probíhá úplně jinak než první zápas. Protihráčky bez jakýchkoliv zábran do nás řežou na servisu i na síti. My tedy neuvěřitelně skvěle bráníme v poli, tam je práce v podstatě všech hráček opravdu excelentní, ale na síti se vůbec nemůžeme prosadit. Ač výrazně nekazíme, naše útoky nejsou pro protihráčky dostatečně nebezpečné. Bohužel ani servis nás nedrží. Nekazíme, ale servisy na jistotu moc bodů neuděláme. Celý set Poličku pouze doháníme a ztrácíme i v koncovce. Nic příjemného prohrávat 21:24. Ovšem v tu chvíli využijeme naše zkušenosti z ligy a poháru a v nervydrásající koncovce si s chladnou hlavou a velkou bojovností připíšeme výhru 26:24. Jenže soupeřky nepoleví ani ve druhém setu, stále do nás řežou hlava nehlava, my skvěle zpracováváme tvrdé útoky a chytré lejvky v poli, ale na síti to je bída. Na každý bod se hodně nadřeme. I přesto se nám především díky servisu podaří v koncovce protihráčky udržet na uzdě a vyhráváme 25:22. Tímto zlomíme poslední odpor soupeřek a třetí set už ovládáme bez větších komplikací. Vyhráváme i druhý zápas 3:0 a připisujeme si hodně důležitých 6 bodů do tabulky, které nám stále dávají naději na případné prvenství.

Soutěž pokračuje až po novém roce a hned první lednovou neděli nás čeká klíčový zápas, který rozhodne, který z týmů D. Újezd - Pardubice získá celkové vítězství v krajském přeboru. Velmi nepříjemný brzký povánoční termín pro oba týmy bude velkou ruletou. Přijďte nám fandit, každý fanoušek se bude holkám jako podpora hodit.

Hrály: V. Fulíková, P. Rejmanová, E. Vodehnalová, L. Pulkrábková, K. Součková, V. Částková, T. Kladivová, E. Ropková, A. Janecká

Za 14 dní nás čeká další víkend v H. Králové. Tentokrát v 1. osmičce českého poháru juniorek, kde nemůžeme očekávat super výsledek, ale za to získání dalších velmi důležitých zkušeností třeba právě do klíčového krajského utkání.