Český pohár - kvalifikace

V sobotu 26.10. jsme se vydaly na kvalifikaci Českého poháru do Hradce Králové. Účast hráček byla od pátku značně kolísavá. Do Hradce jsem se vydaly bez hlavní nahrávačky (bravurně ji zastoupila Kája), s oteklou rukou od vosy, ale s posilou z žen.

Hradec Králové B

První utkání s domácím týmem......úkol byl jasný = VYHRÁT. Hned od prvního bodu jsme někde cestou ztratily bojovnost a chuť hrát. Nedařil se nám příjem, trápily jsem se na podání.  V druhém setu jsem podání přitlačily a najednou se ukázalo, že to i jde. Do rozhodujícího setu jsme šly s nasazením, bohužel nás v koncovce trochu zařízl pan rozhodčí. A první, důležitý, zápas ve skupině jsem prohrály v tiebreaku 15:17.

Lanškroun

Do tohoto zápasu holky šly s tím, že prohrajou. Hlavy dole, ticho na hřišti, soupeř si s námi mohl dělat co chtěl. V druhém setu se holky trošičku zmátořily, řekly jsme si, že o nic nejde. A chvilkami jsme viděly i hezké výměny a volejbal. Prohra 2:0.

Třebechovice

Po dlouhém odpočinku a odjezdu Ádi jsme byly nuceni změnit sestavu. Na hřišti holky začaly šlapat, přitvrdily podání, ale také nám pomohl soupeř svojí hrou. Jediná výhra víkendu 2:0.

Děčín

Velmi důležitý zápas, ale polovině hráček to bylo úplně jedno. První set byl katastrofický, žádná koncentrace na hřišti, zodpovědnost, bojovnost. Pokud jsme vzaly balon v poli, tak všechno letělo na sako na blok soupeře. Do druhého setu jsme šly s tím, že hrajeme pro radost a že chceme hrát a ne se trápit. Hned na začátku nám pomohla nahrávačka Kája svým podáním, kde nahnala body. Na hřišti to začalo šlapat, sebevědomí přibývalo a bylo to znát jak v poli, tak na saku. V koncovce už jsme viděly, jak některé holky opět polevují a začaly jsme se bát třetího,rozhodujícího setu. To co jsme si myslely, tak se i bohužel potvrdilo.  Samo se to nevyhraje....Prohra 1:2.

Po posledním zápase jsme už věděly, že nemůžeme hrát v první osmičce, ale pořád se nám nabízelo bojovat o 2. osmičku. Holky spaly o hodinku k dobru, dojela nám Áďa a Páje pomalu splaskávala nateklá ruka. Nedělní program byl jasný, oba zápasy vyhrát a jet domů.

Rychnov nad Kněžnou

Už podle rozcvičení se kolikrát pozná jak se bude odvíjet hra. Soupeřky koncentrované, rozběhané, protažené...naše holky rozpovídané, některé se ani zahřát nepotřebují. Holky se úplně ztrácely v obraně. Nedokázaly přečíst hru Rychnova, soupeřky na nás zalejvaly, smečovaly, my je nedokázaly chytnout ani na bloku ani v poli. Prohra 2:0.

Svitavy

Soupeř, kterého známe. Věděly jsme, že pokud nezatlačíme podáním,  nevyhrajeme. Do hřiště se dostala Pája a bylo to znát na saku i na podání. Přesto trápení na podání a hlavně v poli dále pokračovalo. Druhý set byl vyrovnanější, ale chybičky v poli a ticho na hřišti rozhodlo. Prohra 2:0.

Pouze s jednou výhrou se holkám podařilo dostat do 3. osmičky.  Po celý víkend jsme se trápily s podáním, příjmem a následně s útokem. Nahrávačku jsme uběhaly a ta v neděli už neměla dostatek sil, a není se čemu divit. Největší škoda je, že holky nehrály jako TÝM . Půlka družstva  chtěla a druhá polovina si asi jela na výlet. Z některých hráček jsem byla trochu zklamaná, jiné mě překvapily. Doufám a přeji holkám do dalších zápasů, aby si to začaly užívat a na hřišti se objevil týmový duch.

Hrály: Věrča Fulíková, Míša Svobodová, Terka Kašparová, Terka Kladivová, Kája Vašková, Kája Rubková, Viky Částková, Pája Rejmanová, Áďa Janecká, Eli Ropková