Do Moravské Třebové bez nahravačky

Po pohárové pauze se juniorky vrátily k mistrovským soutěžím a poprvé vyjely mimo svoji domovskou palubovku. Hned první výjezd nám ale přinesl nemilé komplikace. Už na poháru nám chyběla nahravačka Eliška. Bohužel jsme se tentokrát musely obejít i bez druhé nahravačky, která opět nebyla uvolněna z Č. Třebové. Odjet na zápas bez nahravačky je situace pro tým velmi komplikovaná, chybí dirigent hry, pozice, která je oproti jiným opravdu specifická a rozhodně ji nemůže hrát jen tak "z voleje" jiná hráčka. K tomu se přidaly problémy s dopravou a doma jsme musely nechat ještě Viky, která se prostě nevešla do auta.

Situace, která trenérovi dělá spoustu vrásek a způsobí pár bezesných nocí při vymýšlení co s tím. Víme, že Moravská Třebová je posílena hráčkami z kdysi souběžného třebovského týmu, a že odvézt si body bude hodně náročné.

V týdnu zkoušíme různé varianty náhry, bohužel ne úplně úspěšně. Nezbývá tedy než vařit z vody. Na náhru nastupuje Eliška R., na pomoc na univerzála Danča. Ani jedna z hráček nenahrávala v soutěži minimálně 2 sezony.

První set i tak začínáme velmi dobře. Daří se nám především na servisu, poměrně snadno předvídáme hru a míče dobře zpracováváme a pokládáme. Trápí se Pája v útoku, ale Áďa ji na druhé smeči vypomáhá, co může. Soupeřky nám pomáhají velkým množstvím nevynucených chyb a první set je u konce během pár minut. V dalších 2 setech musíme zabrat mnohem víc. Především se nám nedaří důrazně pokládat, výměny jsou delší. Bohužel vzhledem k postavení a novým situacím na hřišti, máme často na hřišti zmatek a padají nám jednoduché míče, přehrané od soupeřek se štěstím. Zkušenosti nás naštěstí podrží a můžeme si připsat výhry i v dalších 2 setech. Vyhráváme 3:0 a to je opravdu dobrá zpráva.

Po kratičké pauze nastupujeme k druhému utkání. Protihráčky mění sestavu, dá se očekávat důraznější servis i útok. Jak už je naším dobrým zvykem, druhý zápas se nevyvíjí podle našich představ. Servis nemá účinnost, na síti množství nevynucených chyb a ani v poli nehrajeme, co umíme. Trápíme se, trápíme a na každý bod se nadřeme. Právě v těchto kritických situacích se nejvíc ukazuje, jak moc chybí souhra nahravačka - útočnice. Naštěstí i soupeřky občas vyrobí vlastní chybu a my tak máme možnost si připsat vydřený první set.

Druhý set se nám od začátku nedaří. Koukáme po sobě a místo šesti hráček na hřišti makají dvě a zbytek jen přihlíží a nejradši by se kontaktu s míčem vyhnul. Zradí nás také servis, bud je špatný a nebo tak jednoduchý, že protihráčkám nedělá problém ho zpracovat. Máme totální krizi a soupeřkám prostě nepůjčíme míč, protože si ho zkazíme na své půlce. Stojíme, koukáme v tichosti po sobě a hlavně nehrajeme. Prohráváme a je srovnáno na 1:1.

V pauze si vysvětlíme, co je třeba, holky si to vezmou k srdci a ve čtvrtém setu převálcují Moravskou jak parní válec. I čtvrtý set začínáme v podobném tempu. Tvrdým servisem, výbornou hrou v poli. Útok leží tentokrát spíše na Páje a trápí se Áďa. Za stavu 9:3 přicházíme o míč a prásk. Opět máme pocit, že už jsme pro vítězství udělaly dost a že se zápas vyhraje sám. Než se nadějeme, soupeřky dorovnávají a zase je o co hrát. Naštěstí se nám vždy podaří dát 1-2 body nahoru a tento odstup si držíme až do koncovky. Díky zkušenostem méně kazíme a můžeme si připsat i druhé vítězství ten den. UF. Všichni vědí, jak moc důležité výhry to dnes byly a že nás možná do odvet dnešní prohraný set bude mrzet. Holky se ale se složitou situací popraly dobře, dokázaly si v složitých situacích pomoci a vyhrály tak zaslouženě. Elišce patří dík za to, že se s rolí nahravačky poprala velmi statečně a ostatním holkám pochvala za to, že ji v tom nenechaly a pomáhaly.

Máme za sebou nejtěžší zápasy první části sezony. V tabulce se držíme na druhém místě s 3bodovým odstupem na první Pardubice a zřejmě s 3bodovým náskokem na třetí Svitavy. Nic tak není ještě ztraceno a v odvetách bude ještě o co hrát. Příští týden hrajeme doma s Chocní.

Hrály: V. Fulíková, P. Rejmanová, E. Ropková, K. Rubková, D. Pravcová, T. Kladivová, M. Svobodová, A. Janecká