Povinné vítězství s Chocní splněno

Naposledy v letošním roce se na domácí palubovce představily naše juniorky.

K dispozici jsem měla 9 hráček. Začátek zápasu na sebe vzal základ družstva. Choceň od minulé sezony určitě herně pokročila, i přesto jsem nečekala žádné výrazné překážky cestou k vítězství.

Nezačínáme ale vůbec suverénně. Stav se přelévá bod po bodu na obě strany. Naštěstí za nedlouho nastartujeme a především servisem zatlačíme protihráčky do takové defenzivy, z které už nejsou schopné míč položit.

Každý set míchám sestavou. Tentokrát nezůstává nikdo trvale sedět na střídačce, ale také nemá své pevné místo v sestavě. Měním hráčky, míchám posty. Je třeba natrénovat i tyto změny, protože letošní problémy se sestavou řešíme téměř každý týden.

Další dva sety už nepřipustíme žádné velké komplikace. Druhý set nedopřejeme soupeřkám ani 10 bodů a drobné zaváhání přichází jen v posledním setu, kdy máme pocit, že už nemusíme pro výhru udělat nic. Ze stavu 18:3 musíme hodně zabrat v koncovce, aby nás Choceň nedotáhla. Vyhráváme 3:0.

K druhému zápasu nastupujeme téměř okamžitě. Opět s promíchanou sestavou nedáme protihráčkám žádnou šanci a set končí skore 25:7.

Druhý set ale máme obrovskou krizi. Od začátku kazíme 4!!!servisy po sobě. Do toho pokazíme příjem, několik útoků a rázem prohráváme. Aby toho nebylo málo, přidáváme další zkažené servisy. Podaří se nám v tomto setu pokazit neuvěřitelných 12!!! servisů a já tedy psychicky už rozhodně nejsem stabilní. Nejsme schopné položit míč a na bod musíme čekat na chybu Chocně. Marnost by se dala krájet. Je tu koncovka a my stále prohráváme 21:18. Holkám věřím, že svými zkušenostmi set uhrají, ale má víra je silně nahlodána letitými zkušenostmi z dívčího a ženského volejbalu, kde je prostě možné úplně všechno. Střídáme na servis. Bod opět nedáme. Naštěstí soupeřky servis kazí a Míša nastupuje na servis. Po dlouhé době chválím její rozvahu na servisu, zbytek už nám nečiní problémy a nenecháme protihráčky míč položit. Vyhráváme 25:22. Uf.

Poslední set nechávám sedět nahravačku Elišku V. a zastoupí ji Eliška R. Tým ale šlape i bez nahravačky a set si zkušeně pohlídáme s velkým náskokem. Vyhráváme i druhý zápas 3:0. Na svatomartinskou husu stihneme domů dojít právě včas. Svůj nadstandard si tentokrát zahrála Míša.

Hrály: V. Fulíková, M. Svobodová, E. Vodehnalová, E. Ropková, P. Rejmanová, D. Pravcová, T. Kladivová, A. Janecká, K. Rubková

Příští víkend máme volno a za 14 dní zajíždíme na víkend do Prahy na další kolo Českého poháru juniorek a kadetek. A opět nás čeká nelehký úkol obstát v konkurenci silných týmů.