Páteční večer v Žichlínku

Na páteční odpoledne a večer jsme si naplánovaly předehrávku zápasu v Žichlínku. Začátek prvního zápasu byl v 6 hodin. Já jen doufala, že nebudeme hrát 2 tiebreaky....ale daleko jsme k tomu neměly.

První zápasy kadetek v nové sestavě, holky po nemoci, nesehrané...Nic lehkého je nečekalo. Ale i o tom je volejbal. Ještě zvláštní shodou okolností tento zápas nepískal delegovaný rozhodčí, ale jedna hráčka žen z týmu Žichlínku.

První zápas pro nás nezačal špatně. Sice výhra v prvním setu byla nejtěsnějším možným rozdílem, ale hra byla celkem pěkná. I druhý set se podařilo získat. Ve třetím setu se nedařilo, čtvrtý set jsme jasně získaly.Výhra 3:1, ale....a těch bylo mnoho. Stále jsme se hledaly na hřišti. Nesehranost a špatný příjem. Pozitivní byl výkon starších žákyň, určitě se v zápase neztratily.

Do druhého zápasu se nastupovalo po krátké pauze. Začínaly jsme hrát chvilku před osmou. Nevím, zda pozdní hodinou, ale první dva sety nám vůbec nevyšly. Nikomu. Bohužel. Celý tým měl opravdu krizi...když se nedaří, tak nikomu. A čím víc jsme se snažily, tím větší chyby jsme dělaly. Soupeřky se moc nenadřely. Ve třetím setu jsme začaly tahat zase za správný konec a začalo se dařit. Ale stále nás trápil příjem. I tak se nám další 2 sety podařilo získat. A tak musel rozhodnout tiebreak.  Tam jsme celou dobu dotahovaly, stále se praly se špatným příjmem. Nakonec se nám soupeřky nepodařilo bodově dohnat a set a výhru v zápase jsme nezískaly.

Konečná bilance 1:1 je po předvedeném výkonu spravedlivá.

TJ Žichlínek - TJ Sokol Dolní Újezd 1:3 (-23,-20,20,-11) a 3:2 (14,19,-23,-15,10)

Takto viděla zápas nahrávačka Štěpánka:

V pátek 18.října jsme se vydaly na náš první zápas do Žichlínku. Nastoupily jsme v plném počtu, a to čtyř juniorek a zbytek doplňovaly žákyně. Začalo se hrát až kolem šesté hodiny večer. Do prvního zápasu jsme nenastoupily špatně, ačkoliv jsme s žákyněmi nebyly sehrané. V prvním a druhém setu se nám dařilo a dělaly jsme méně chyb než soupeřky. Pak jsme na chvíli zaváhaly a třetí set prohrály. Ve čtvrtém setu se nám poštěstilo, vyhrály jsme 3:1. Do dalšího zápasu jsme šly s odhodláním vyhrát. Již od začátku se nám nedařilo, protože jsme si dostatečně nevěřily. První dva sety jsme prohrály. Pak se nám začalo dařit, stav byl 2:2 a šly jsme do posledního setu. Nejistota byla znát i v tiebreaku, který jsme nakonec prohrály a konečný stav byl 2:3.Takto viděla zápas nahrávačka Štěpánka:

Hrály: Káťa Rejmanová, Štěpánka Lázničková, Terča Králová, Alča Mlíková, Viky Mihulková, Klára Součková, Janča Kozáková a Anička Vrabcová