Porážka na domácí palubovce

V sobotu jsme na domácí palubovce nastoupily proti soupeřkám ze Svitav. Přestože začíná druhá polovina soutěže, pro tým kadetek je to teprve 4. dvojzápas.

Úkol zněl jasně - vyhrát nebo se alespoň poprat o tiebreak. Po nemocech a zraněních jsem měla skoro komplet sestavu a tak jsem jenom doufala, že se bude holkám dařit. Nevím, zda holky chtěly vyhrát až moc, ale od začátku první setu jsme dělaly chybu za chybou. Zkažený první servis, nepodržené podání, nejistota na příjmu, chyby v útoku..... Chvíli se nějaká činnost dařila a pak zase jiná. Bohužel nepodařilo se sladit všechny na jeden okamžik. Či celý zápas. Soupeřky nás hned od začátku trápily velmi dobrým servisem - především dlouhým, které naše holky nemohly vybrat. I tak se body přelívají z jedné strany na druhou. Holky bojují, to se jim upřít nedá. Soupeřkám se nám podařil vzít set, prohráváme 1:3.

V šatně veselo nebylo.  Na holkách bylo zklamání znát, ale co s tím? Zapomenout na první zápas a druhý vyhrát. Jenže před druhým zápasem nás čekala pauza a první zápas žen proti týmu Svitav.

Po 2 hodinách pauzy jsme mohly soupeřkám porážku "vrátit". Z mého pohledu zápas hezčí, i když stále děláme mnoho chyb. Ale i tak přetahovaná o každý bod, soupeřky nedokáží dělat šňůry na podání a tím nám pomáhají.  První set jsme prohrály rozdílem třídy. Další byly vyrovnané a rozhodovalo se v napínavé koncovce. Třetí set a stav 26:26 a ač to není u mě zvykem, neodpustím si. Pan rozhodčí přehlíží včas připravené střídání, vše podle pravidel, naše hráčka na podání se chystá střídat. Ale místo střídání se ozvala píšťalka zahajující rozehru. Zmatená podávající hráčka, má již odložený balon a bod pro soupeřky. Bohužel v tu chvíli rozhodující... Neubráníme útok a je konec setu a zápasu... Zklamání z mé strany je obrovské. U holek stejně tak. Ale zápas jsme si měly vybojovat dřív a nemusely spoléhat na koncovku. Prohra 0:3

Bohužel musím letos uznat, že nevyhranost kadetek je velká a je znát zápasové manko. I když proti nám nastoupily tým, který převážně tvořily hráčky starších žákyň, herně na tom byly soupeřky lépe.

TJ Sokol Dolní Újezd - TJ Svitavy  1:3(-19,-14,23,-21) a 0:3(-14, -24,-26)

Sestava: Katka Rejmanová, Štěpánka Lázničková, Alča Mlíková, Terča Králová, Viky Minulková, Klára Součková, Eliška Sajdlová, Marťa Tobková, Janča Kozáková, Ani Vrabcová