Okresní volejbalové jaro zahájeno

Po téměř půl roce vstoupily do druhé poloviny i okresní volejbalové soutěže. My zahájily doma zápasem s Písečnou. Protože jsme kvůli přípravce, hrající taktéž doma, byly nucené posunout začátek utkání, sešly jsme se netradičně v neděli po obědě. No teď už všechny víme, že to je pěkná hloupost, protože nedělní obídek v nás skákal ještě hodně dlouho.

A kdo by si bláhově myslel, že si pěkně zahrajeme a zas půjdeme, ten se zatraceně mýlil. V tělocvičně jsme nakonec strávily i celé nedělní odpoledne a domů se rozešly až v podvečer.

Začaly jsme v pohodičce a dva sety si soupeřky držely  v uctivé vzdálenosti, aniž bychom je pustily k něčemu vážnějšímu. Od třetího setu nám asi došlo, nebo co to mělo být, a najednou nás protihráčky drtily podáním a my pořádně nezaútočily a nehnuly zadkem. Soupeřky po hřišti rejdily jak motorové myši a po zásluze vyhrály další 2 sety. A přišel tiebreak. V tu chvíli nám asi došlo, kam až jsme nechaly zápas dojít, vzpamatovaly se a protihráčky doslova smetly 15:3.

V pauze, která byla určena jen k rychlému spolykání občerstvení, jsme si moc neodpočinuly a už jsme nastupovaly k druhému zápasu. Začínáme stejně bezzubým výkonem, který jsme předvedly v předchozích setech a hned od začátku si připisujeme prohraný set. Naštěstí vracíme úder a je srovnáno na 1:1. Následuje obrovská bitva o to, kdo získá další set. Ve vyrovnané koncovce bohužel kazíme a prohráváme. Další set je ale naší jistou záležitostí a my ten den už podruhé nastupujeme do pátého setu. Sice ne už tak suverénně, přesto velmi přesvědčivě ho opět vyhráváme a po 4 hodinách můžeme oddechnout a jít se domů natáhnout a užívat zaslouženého odpočinku.

Hrály: Magda Kutová, Máca Jirečková, Gabča Vanatová, Míra Loudová, Lucka Sedliská, Štěpánka Lázničková, Terča Králová, Maru Ropková