Po týdnu znovu s Poličkou

Netradičně v pátek jsme se vrhly na další kolo krajského přeboru kadetek.

Zápas jsme předehrávaly, protože nás svitavské juniorky požádaly o změnu termínu zápasu s nimi, a jelikož ony nám ochotně vyhověly v 1. kole, nechtěly jsme zůstat pozadu. Naším soupeřem byl pro změnu tým Poličky, tentokrát ale kadetek.

Děvčata se navzájem znají už z přípravek, takže jsme věděly, co nás asi tak čeká. První dva sety nám protihráčky prakticky nepůjčily míč, často nám míč přehrávaly zadarmo. Bohužel my měly se zpracováním prvních míčů velké problémy, ačkoliv jsme si kladly na srdce důležitost těchto balónů. Velká škoda, takhle se naučené signály budeme jen těžko učit. Po druhém setu vyčítám holkám právě nedostatek hry proti takovému soupeři, nařizuju více odvahy o hokusy pokusy. Bohužel mé plány se během chvíle rozplývají, na hřišti se role vyměnily, tentokrát my nepůjčíme holkám z Poličky míč a na co sáhnem, to zkazíme. Protáčí se mi oči v důlku, proti takovému soupeři opravdu nedůstojné, prohráváme. Naštěstí se holky na začátku 4. setu vzpamatovaly, převzaly zpátky otěže zápasu a poměrně s přehledem vyhráváme.

Hned po nejkratší možné pauze začínáme odvetu. Holky už žádné komplikace nepřipustí a poměrně jasným skóre poráží poličské kadetky 3:0.

Moc mě mrzí, že holky nenašly odvahu za celé dva zápasy vyzkoušet signály, které už na treninku zvládáme. Stále také bojujeme s komunikací na hřišti nejen mezi sebou, ale také na své míče. Máme tedy ještě na čem pracovat, volejbalově na to máme, jen to ještě vylepšíme na vyšší level.

Hrály: Viky, Klára, Eli S., Eli K., Marťa, Janča, Lucka, Áďa, Denča