Letem do České Třebové

V neděli jsme pokračovaly v dalším volejbalovém víkendu, a to v krajském přeboru kadetek a juniorek. Soupeřkami nám byly hráčky České Třebové, a vlastně šlo o boj o první flek v kadetkách.

Bohužel vůbec netuším jak, ale hned od rána vše bylo v chaosu. Zatímco jsem se chystala na odjezd z domova, zazvonil telefon a v něm Janča, kde jsme, že za půl hodiny hrajeme. Trochu překvapení, možná moje chyba, když jsem si časy opisovala do diáře, ale ani domácí netušily, proč se hraje o hodinu dříve. Do Třebové jsme doslova přiletěly, 5 minut si sáhly na míč, neboť domácí by nám chviličku na rozcvičení snad poskytly, ale rozhodčí byl hodně nekompromisní. Nastupujeme prakticky nerozcvičené.

Překvapivě první set je z naší strany hodně dobrý. Spíše o bod dva vedeme a vůbec to nevypadá, že jsme neměly žádný čas na přípravu. Vše se rozhoduje až v koncovce a následuje stará známá písnička z juniorek o tom, jak nás soupeř upodával. Prohráváme 25:22. Druhý set se odehrává prakticky ve stejném duchu, akorát s tím rozdílem, že vedeme snad o 7 bodů, ale protihráčky náš náskok zlikvidují a v koncovce tvrdým servisem upodávají. Ve třetím setu už neklademe tak velký odpor  a také prohráváme.

V pauze si řekneme pár taktických pokynů, nakonec se ale ukáže, že jejich nedodržování nás stojí vítězství v druhém zápasu.

První set se spíš rozkoukáváme, od začátku prohráváme, nemáme na soupeřky žádnou zbraň. Druhý set se situace úplně otočí, podaří se nám pár skvělých bloků podpořených kvalitním servisem a soupeřky se naprosto položí. Musím holky za blok pochválit, tolik úspěšných bloků v jednom setu se opravdu jen tak nevidí v žádné soutěži. Třetí set je bitva o to, kdo vyhraje a tím i celý zápas. Bohužel od začátku se nám hrubě nedaří na příjmu a pak už jen horko těžko dotahujeme i přesto, že se hra vyrovnává. Prohráváme. I 4. set bojujeme, bohužel ten den nemáme zbraň na servis protihráček.

Ačkoliv 2 prohry vypadají jednoznačně, ve skutečnosti tomu tak nebylo, zápas byl vyrovnaný a bylo k vidění mnoho hezkých volejbalových výměn. Myslím, že jsme si tak jednoznačné prohry nezasloužily, ale to je sport. Soupeřky ten den byly jasně lepší na servisu a tím zápas vyhrály. Také naše nedodržování taktických pokynů nám hodně ublížilo a sebralo min 2 sety. Příště to ale holkám určitě vrátíme.

Hrály: Viky, Klára, Eli S., Eli K., Marťa, Denča, Lucka, Áďa, Janča, Ája