Překvapení se nekonalo

V sobotu jsme absolvovaly předposlední kolo krajské soutěže kadetek a juniorek na půdě jasně vedoucího Lanškrouna. Protože holky teď měly docela formu, jely jsme s tím, že se pokusíme o překvapení a zkusíme urvat alespoň 3 body pro sebe a tím se dostat před Českou Třebovou a zkusit si zajistit titul přeborníka kraje.

K naší nelibosti se hrálo v Třešňovci na zemědělce, kde to je s místem vedle hřiště a nad ním neslavné. Ale holky tam hrály letos už poněkolikáté, takže o nezvyk určitě nešlo. Zima byla klasicky slušná, naštěstí čajík od trenérů dobře zahřál.

Do zápasu jsme nevstoupily špatně. Celý první set jsme se soupeřkami tahaly. Bohužel musím říct, že ani jednou jsme nepodaly po timeoutu a tím soupeřkám v rozhodujících chvílích hodně pomohly. Koncovka byla hodně vyrovnaná, dokonce jsme vedly, bohužel rozhodly 2 naše chybičky a prohráváme těsně 25:23. Druhý set se zřejmě holky vzpamatovávají z toho, že vlastně prohrály vyhraný set. Nechytáme se nikde a v ničem a zaslouženě si připisujeme výprask. Soupeřky začaly využívat více technické zkrácené údery a my na ně nenašly odpověď.

Třetí set se naštěstí náš tým vzpamatovává a opět začíná bitva. Vedeme už o spoustu bodů, jenže.... celou dobu nás soupeřky zlobí zkráceným servisem, ač víme, kam podání poletí, nejsou holky se s tím moc schopné srovnat. TAké útok v rozhodujících chvílích je spíš pohlazením než peckou nebo bombou. Znovu vyrovnaná koncovka, bohužel znovu v náš neprospěch. Škoda, aspoň jeden set si holky určitě zasloužily.

S nadějí vzhlížím k odvetě. Ale....Druhý zápas se nám hodně nepovede. Jako by holky s těsnými prohrami ztratily motivaci pro další boj. Nevíme si rady v poli ani na příjmu servisu, útoky bohužel tomu odpovídají. Netrvá dlouho a je vymalováno. Bohužel hodně krutě. Prohráváme 3:0.

Tím jsme ztratily možnost ovlivnit naše postavení v tabulce. Dá se předpokládat, že  Třebová nezaváhá a my zůstaneme stříbrné.

Hrály: V. Mihulková, E. Kopecká, E. Sajdlová, D. Koukolová, K. Součková, M. Tobková, J. Kozáková, L. Pulkrábková