Česká Třebová o víkendu podruhé

Los tomu tak chtěl, že stejné protihráčky potkáme během jednoho víkendu dvakrát. Tentokrát jsme na Českou Třebovou narazily v krajské soutěži kadetek. Úplně stejný tým jako v sobotu, proto byl vzhledem k sobotním zápasům favorit jasný - my jsme mohly vzhledem k oslabení týmu pouze překvapit.

Pokud to v sobotu nešlo, tak v neděli bylo mnohem, mnohem hůř. Těžko se mi píše o tom, co se v neděli na hřišti dělo, když vím, co holky umí. Asi by šlo jednou větou říct, že holky porazily samy sebe, v ten den soupeřky nepotřebovaly. A to je škoda, protože protihráčky nebyly nehratelné. Mezi oběma týmy byl jediný, zato propastný rozdíl a to byla práce v poli. Zatímco Třebovačky pokračovaly v sobotním smejčení po palubovce, nám by spadl i nafukovací balónek. Bohužel nám nedělají problém ani tak těžké útoky soupeřek, jako jednoduché míče, na které si bylo potřeba udělat jen pár kroků. Hrajeme tak 15 procent toho, co umíme, co běžně děláme na treninku a co pro nás není problém. Bohužel v týmu není nikdo, kdo by holky pozvedl. Na liberu si to poprvé vyzkoušela posila z žákyň V. Fulíková a nevedla si špatně. To je asi jediný světlý bod prvního zápasu.

Do druhého zápasu holky rozhodně vstupují s větším odhodláním. Na hřišti je vidět alespoň trochu života a není to hned od začátku průšvih. Škoda jen, že celý tým opět položí vlastní nevynucené chyby. Soupeřky nás záhy dotahují a pak už set přebírají do svých rukou. Druhý set je ještě o kousek lepší než první, ale na protihráčky to prostě nestačí, rozdíl v poli je pořád značný. Třetí set je nejvíc vyrovnaný. Koncovka se ubírá do napínavého děje, ale pořád jsme ty, co se na bod nadřou mnohem víc. Holky ale zatnou zuby a velkou bojovností si set vyhrajou pro sebe. V posledním setu od začátku taháme za hodně krátký konec. Nedokážeme reagovat na servis příslušným příjmem, tím pádem neútočíme a přehráváme jen zdarma. To bohužel na vítězství nestačí. Prohráváme 1:3.

Česká Třebová byla rozhodně nejsilnějším soupeřem v této soutěži, která nám moc možností ke zlepšování nedává. Víme, v čem máme velké rezervy a na čem musíme hodně zapracovat. Jde však o začátek soutěže a jedno prohrané kolo není nic tragického. MOžnost opravy budeme mít 25.10. v Moravské Třebové.

Hrály: D. Koukolová, L. Pulkrábková, E. Sajdlová, V. Mihulková, M. Tobková, A. Radošová, J. Kozáková, V. Fulíková, P. Rejmanová