Rychlá nedělní exhibice

Ani v neděli tentokrát neměla valná část hráček volno. Čekalo nás druhé kolo krajské soutěže kadetek. Soupeřem na domácí půdě nám byl celek z Moravské Třebové.

Od začátku je jasné, že půjde o souboj týmů z jiných levelů. Soupeřky jsou o něco mladší, ale hlavně herně ještě stále někde jinde. Začínáme servisem a pokračujeme servisem a vlastně nic jiného skoro k vidění není. Pokud soupeřky podání vezmou, přehrají zcela zadarmo a my lehce pokládáme. Celé 3 sety mícháme sestavou, všichni si vyzkouší zapisování na střídačce. Nutím holky k jejich nelibosti k naskočenému servisu, abychom si alespoň trochu zahrály. Také je nutím k rychlejším akcím, ale holkám se nechce, bojí se nezdaru a do signálu si nekřičí. Za třičtvrtě hodinky je hotovo a za krátkou pauzu jdeme na druhý zápas.

Naštěstí už s větším sebevědomím na servisu a dokonce se objevují na naší straně rychlejší útoky do signálu. Ne vše se povede, ale od toho takovéto zápasy jsou. Zde totiž chyby neznamenají tak velký malér. I druhý zápas je ale především o našem servisu. Jen na začátku třetího setu zřejmě získáme dojem, že už na hřišti být nemusíme a musíme dotahovat stav 3:8. Naštěstí bez problémů a s přehledem. Za dalších 45 minut je odehrán i druhý zápas.

Hrály: V. Mihulková, D. Koukolová, E. Sajdlová, K. Součková, M. Tobková, L. Pulkrábková, J. Kozáková, A. Radošová, A. Brůnová

TJ Slovan Moravská Třebová A - TJ Sokol Dolní Újezd A   0:3 (-8,-9,-15)
TJ Slovan Moravská Třebová A - TJ Sokol Dolní Újezd A   0:3 (-4,-10,-13)