Další rychlá neděle

V neděli 8. listopadu pokračoval dalším kolem ne moc pestrý krajský přebor kadetek. Čekal nás poslední soupeř, s kterým jsme ještě letos nehrály, a to Polička. Holky, s kterými se potkáváme už několik let a většinou byly naše souboje hodně vyrovnané.

Hned od začátku dávám holkám upozornění, že je třeba si nekazit samy, protože soupeřky určitě nemají tolik zkušeností jako my a měly bychom být lepším týmem. Jenže.....jako do dubu mluviti :D. Set začíná a na co sáhneme, to zkazíme. Soupeřky mají na svém kontě 8 a posléze i 12 bodů, jenže k nám položí jen 2. Tolik vlastních chyb jsme byly schopné vytvořit během tak krátké doby. Naštěstí se holky dají v průběhu setu dohromady a i když  prohráváme skoro propastně 8:16, podaří se nám především díky servisu protihráčky dotáhnout a v koncovce pořádně přejet. V pauze hráčkám vyčítám absenci rychlých útoků. Na treninku je zkoušíme pokaždé, jenže při hře je prostě nepoužijeme. Druhý set se stává naší exhibicí. Opět skáčeme servis (tentokrát bez remcání :D ) a někdy velmi úspěšně, zkoušíme rychlejší útok. Třetí set začínáme stále v bezvadném tempu. Protihráčky jako by snad už ani hrát nechtěly, jenže...... Zhruba za stavu 17:9 se rozhodneme, že už není potřeba nic dělat a následuje jedna nevynucená chyba za druhou. Soupeřky se dokonce ujímají dvoubodového vedení. Naštěstí se samy zaleknou a i ony začínají chybovat a pomohou nám dotáhnout a nakonec i vyhrát poslední set.

Po krátké pauze nastupujeme k druhému zápasu. Nezapomeneme i na poslední střídání, protože stejně jako minulý mistráček všechny hráčky hrají a všechny střídají. Protihráčky působí hodně odevzdaně a kupí spoustu vlastních chyb. V našem týmu nahrávačky konečně pochopí, že když je míč zdarma, náhra se přistřelí a k mé radosti se začínají objevovat sem tam pěkné útočné kombinace. Dva sety testujeme, co můžeme, soupeřky nám poskytují spousta možností. Třetí set ale opět přichází krize. Kazíme si samy od servisu, náhry, útoku až k příjmu. Set je hodně vyrovnaný a my, ač nehrajeme špatně, nepoložíme míč na druhou stranu. Hraje se nejvyrovnanější set, k vidění jsou konečně alespoň nějaké volejbalové výměny. V koncovce zlehka vedeme, ale nakonec se musíme o vítězství hodně poprat. Vyhráváme ale zaslouženě nejtěsnějším možným rozdílem a celkově 3:0.

Krajskou soutěž kadetek již máme pro podzimní část odehranou a musím říct že to, že nám kadetky hrají ligu juniorek  (i když třeba často střídají) je jen ku prospěchu věci. Dnes byla vyhranost týmu důležitým faktorem k vítězství.

Hrály: V. Mihulková, K. Součková, M. Tobková, L. Pulkrábková, A. Radošová, J. Kozáková, A. Brůnová, E. Sajdlová, D. Koukolová