I o prázdninách o mistrovské body

Ani delší pauzu nám bohužel nedovolila krajská, ne příliš kvalitní, soutěž kadetek. Ačkoliv je v soutěži pár družstev, los určil, že další kolo přeboru se odehraje ještě o vánočních prázdninách. Nezbývalo, než si zkrátit zasloužené volno a dorazit na Nový rok na trenink. To nám ještě zkomplikoval výpadek elektriky, takže ve špatném počasí, v ledové hale a ze začátku bez svícení, jsme se snažily vzpomenout na základy volejbalu.

Soupeřkami nám byl celek České Třebové. Bylo jasné, že protihráčky nebudou nepřipravené, protože v Třebové je zvykem vánoční volejbalové soustředění. I přesto jsme v nekompletní sestavě chtěly Třebovačky potrápit v boji o první příčku.

Zápas začal lépe pro nás. Protihráčky hodně chybovaly a nám naskakovaly body. Jenže jak se výkon protihráček stabilizoval, začaly se objevovat více chyby na naší straně. Skore se srovnalo, set se tlačil do napínavé koncovky, jenže tam Třebovačky ukázaly svou sílu, především na servisu, prohráváme těsně, ale přeci. Druhý set si vybíráme největší krizi dne a set soupeřkám odevzdáme bez boje. Naštěstí se třetí set vzpamatováváme a znovu nastává vyrovnaný boj, bohužel opět s nešťastnou koncovkou pro nás. Prohráváme celkově 3:0, i když náš výkon rozhodně není úplný propadák.

Po krátké pauze nastupujeme k druhému zápasu. Druhý zápas je jako přes kopírák prvnímu. 2 sety vyrovnané, 1 nevydařený hlavně na příjmu. Nejvíc koušeme v posledním setu a už už to vypadá, že si připíšeme alespoň jeden set, ten den bychom si ho určitě zasloužily. Stav v koncovce je hodně vyrovnaný, jsme v laufu, soupeřky pouze brání, jenže se ukáže, jak moc dělá touha po vítězství. Bušíme do Třebovaček, přehráváme neuvěřitelné míče, jenže soupeřky vymetají palubovku a se štěstím přehodí (nebo jak to správně napsat) 2 důležité míče, které ani netuší, jak odehrály. Bohužel to rozhodne a ani tentokrát set nevyhrajeme. Opět prohra 3:0.

I přesto, že oba výsledky hovoří jasně ve prospěch protihráček, průběh hry tomu neodpovídal. Soupeřky jsme hodně pozlobily a určitě jsme si zasloužily set či dva urvat pro sebe. Bohužel se tak nestalo a vítěz krajského přeboru juniorek je tak zřejmě jasný.

Hrály: V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, L. Pulkrábková, M. Tobková, J. Kozáková, A. Brůnová, D. Koukolová