Páteční udřená předehrávka

Abychom si užily jarní prázdniny více v klidu, předehrávaly jsme poslední kolo krajského přeboru kadetek v pátek před prázdninami místo tréninku.

Já z toho moc nadšená nebyla, protože vím, jak v pátek probíhají tréninky. Na holkách bývá vidět únava z celého týdne, jsou nesoustředěné atd. To, že se bude hrát v poličské sokolovně taky nebylo úplně podle našich představ.

Můj odhad byl velmi přesný. Ač jsme daleko vyhranější než holky z Poličky, na hřišti to není vidět. Vůbec se nedokážeme srovnat s ne/prostorem v sokolovně a neuvěřitelně kazíme. Nejenže neplníme taktické rady ohledně servisu, my servis v podstatě vůbec nedáme. 10 zkažených podání za set jako by byl náš standard. Neútočíme, nevykrýváme, v poli jsme nepohyblivé. Tentokrát máme i velký rozdíl v obou nahrávačkách. Ač první set vyhráváme o parník, protože soupeřky jsou z nás zjevně nervozní a hodně kazí, od dalších setů se průběh hry mění a my jsme rády za těch pár zkušeností navíc, které máme. V druhém setu dostáváme velmi slušně na zadek. Od dalších setů to je obrovský boj o každý míč. Vítězí vždy tým na té (pro servis) lepší straně. Utkání směřuje do tiebreaku, v něm máme naštěstí navrch, i když v koncovce se neubráníme několika zbytečným chybám a na výhru musíme ještě hodně zabrat.

V druhém zápase hraném bezprostředně po prvním se náš styl hry nemění. Vlastně celé utkání je v podstatě přes kopírák prvnímu. Kupíme neuvěřitelné množství nevynucených chyb. Zabereme až ve čtvrtém setu, kdy nám soupeřky velmi reálně hrozí, že celý zápas projedeme. V koncovce ztrácíme, ale podaří se nám dotáhnout konečně bojovností a vynutíme si tiebreak. V něm si své sólo na servisu vystřihla Eliška Sajdlová a podává 12 servisů po sobě, zastaví ji až naše další nevynucená chyba. Naštěstí si míč bereme okamžitě zpátky a s jedním dalším drobným zaváháním vítězíme hladce 15:2 a 3:2 celkově.

Dvě vítězství se zdála být na začátku povinná, nakonec za ně můžeme být rády, tentokrát naše hra opravdu neodpovídala ani průměru toho, co umíme. Výhrami jsme si upevnily celkové druhé místo v krajském přeboru. Nyní nás čeká už jen poslední, společný turnaj kadetek a juniorek 3. dubna, kde obdržíme na krk i medaile.

hrály: V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, M. Tobková, D. Koukolová, J. Kozáková, A. Brůnová, L. Pulkrábková