V boji o 1. místo jsme jasně dominovaly

V neděli 17.12. k nám zavítaly hráčky z Litomyšle.

Věděly jsme ,že je to zápas s nejtěžším soupeřem v tabulce. Nevěděly jsme ale, jak hrají.Neviděly jsme je hrát od starších žákyň.První set jsme vyhrály o dost bodů. Měly jsme dobré pole a útok se taky nenudil. Soupeřky se začínají rozehrávat a v koncovce nás dotahují .Druhý jsme se tahaly bod co bod ,ale dovedly jsme to k výhře.Vždy máme slabší koncovku a končí to za stavu 23:25 pro nás . Třetí set skončil podobně jako druhý . Doplníme síly a začínáme co nejdříve hrát . Odehrávalo se to stejně jako u prvního zápasu. Odešla nám po 2 setu smečařka, a tak jsme poslední set musely zvládnou v 6 lidech ,bez nikoho na střídačce ,ale přesto jsme vyhrály. Bylo to ,ale napínavé do konce setu, když nás soupeřky dotáhly do stavu 20:21. Přišlo na podání a dáváme tam 2 esa po sobě. Podání se kazí za stavu 20:24 a soupeřky zatlačily. Dají nám 2 esa jako my jim a začíná boj o ty poslední body. Poslední bod jsme daly ze strany naší a vyhráváme těsným rozdílem 23:25. Musím holky pochválit už od začátku dobrý příjem(až na nějaké balony,což bylo většinou ke konci, vždy nám dělalo problém jedno podání ), dobré pole a smeče jsme také uměly zakončit.

autor: kapitánka V. Fulíková

Ve zkratce očima trenérky:

Věděly jsme, že nás čeká silný a nevyzpytatelný soupeř. Hráčky starší než naše holky,  s výškovou převahou. Jenže na naší straně je a byla lepší technika a troufám si říci i více zkušeností.

Ač by se určitě našlo spousta výtek k zápasu, holky musím pochválit. Neuvěřitelně bojovaly a v rozhodujících chvílích zachovaly chladnou hlavu a zkušenými údery si sety dokázaly podržet. Věrča chytrými útoky na síti a skvělými zákroky v poli, Eliška V. neuvěřitelnou dřinou při dobíhaných míčích, Míša na servisu a na bloku, Pája na servisu, Eliška R. prací v poli a na bloku, Viky skvělými zákroky v poli a Danča chytrými útoky na síti (hlavně tím posledním, kdy dodržela taktickou radu :) ), Druhý zápas jsme částečně odehrály pouze v 6 lidech, kdy Pája musela za koncertními povinnostmi, a na výkonu týmu to nebylo znát. A tak to má ve vyrovnaném týmu být.

Za odměnu se držíme na špici tabulky s velkým náskokem a žádnou prohrou.

Hned první víkend v novém roce začínáme druhou polovinu soutěže ve Svitavách.