Kadetky se výrazně přiblížily krajskému titulu

V neděli 28.1. jsme na domácí palubovce odehrály další kolo krajského přeboru kadetek. Tentokrát jsme hostily děvčata z Moravské Třebové.

Holky do zápasu vlítly jak hurikán a víceméně první set byl jednou velkou exhibicí našeho týmu. Ani ve druhém setu se mnoho nezměnilo, možná se nám podařilo při pokusech o zrychlení hry a tvrdý servis nasekat o maličko více chyb. I tak jsme set vyhrály o více jak parník. V třetím setu jsme daly soupeřkám o maličko více naděje na slušný výsledek. Hodně jsme si kazily, málo útočily a body na straně protihráček přibývaly. Naštěstí jsme nedopustily žádné překvapení a v koncovce najely opět do našeho herního módu a bylo po necelé hodině vymalováno.

Po kratičké pauze nastupujeme k druhému zápasu. Ten náš tým nezačíná úplně dobře. Zbytečnými chybami necháváme soupeřky, aby s námi hrály vyrovnanou hru. Náš celek je ale zkušený a i přes komplikace si set obracíme v náš prospěch. Druhý set ale začínáme ještě hůř. Prohráváme 2:8. Soupeřky nehrají nic víc, ale my chybujeme na všech frontách.  Hráčky se ale zpátky zkoncentrují do zápasu, skóre setu dorovnají a poté už je set opět v naší režii. Poslední set už opět hrajeme s přehledem a naší hru.

Pochvalu navíc si zaslouží kapitánka V. Fulíková, která předvedla skvělý výkon a dobrý výkon týmu korunovala svými zákroky nejen v poli, ale hlavně výbornými útoky na síti. Přesně tak má kapitán fungovat. Zbytek týmu odehrál vše, co potřeboval a ač rezervy určitě ještě jsou, nebojíme se rychlejší hry a naše vyhranost se zápas od zápasu zlepšuje.

Těmito výhrami jsme se notně přiblížily titulu krajského přeborníka. Čeká nás už pouze jedno kolo, kde se v přímém souboji potkáme s Litomyšlí. Litomyšl má ještě dvojzápas k dobru a pokud nám Svitavy pomůžou a Litomyšl alespoň jednou porazí, už nám vítězství nemůže nic vzít.

Hrály: V. Fulíková, M. Svobodová, E. Vodehnalová, V. Částková, D. Pravcová, E. Ropková, P. Rejmanová