Jak jsme vyhrály první set v šestkách :)

V sobotu 1. 6. 2013 jsme pořádaly 2. kolo Poháru mladších žákyň. Počasí nám nepřálo a tak jsme turnaj uspořádaly v dolnoújezdské hale.

Tohoto kola poháru se kromě nás zúčastnily ještě celky Poličky B a Lanškrouna. Aby si holky zahrály, čekaly je 4 zápasy - s každým z soupeřů dvakrát na 2 vítězné sety. Druhá skupina se odehrála ve Svitavách, tentokrát bez účastni našeho áčka, které bojovalo o co nejlepší umístění na turnaji žákyň v Lanškrouně.

První sobotní zápas nás čekala Polička B. Holky pouze o trochu starší než my a tak jsme doufaly ve vyrovnaný boj. Počáteční nejistotu před zápasem vystřídala bojovná nálada. Holky bojovaly v poli, chytře útočily a nekazily podání. Vyrovnaná koncovka, velké nervy, ale vítězství v setu je naše. Radost byla veliká. Do druhého setu jsme nastoupily s pozměněnou sestavou a už se nám tolik nedařilo . Nejvíc jsme bojovaly s podáním. Bohužel set jsme nevyhrály a tak holky čekal první tiebreak. I přes velkou snahu se nám nepodařilo set získat a tak jsme výsledek byl 2:1 pro Poličku.

Dalším soupeřem byl Lanškroun. Tým jsme znaly již z minulého kola poháru. Soupeř moc šikovný, holky přece jen o trochu starší a tak jsme si daly za cíl bodovou hranici, kam se dostaneme. Ale bohužel na začátku asi i strach nám svázal ruce a nohy a moc se nedařilo. Když jsme zjistily, že se holek bát nemusíme už jsme zase jezdily na hřišti jak motorové myšky. Zápas vyhrály holky z Lanškrouna.

A znovu nás čeká Polička B. Opět bojujeme a snažíme se, ale tentokrát se nám nepodařilo získat ani set. Poslední zápas s Lanškrounem také není špatný, ale ani tyto soupeřky jsme o set nepřipravily.

Celý turnaj končíme sice se 4 prohrami, ale máme první vyhraný set. Skóre nepěkné, ale výkon zase lepší než v prvním kole. Holky si zaslouží jenom pochvalu. A já doufám, že na posledním turnaji v České Třebové se nám podaří vyhrát první zápas.  Co vy na to holky? Dáme to? :)

I na tomto turnaji jsme rozdávaly individuální ceny. Tentokrát se bojovalo v těchto kategoriích:

• Největší hecířka - Kačka Houdková (Polička)
  • Největší bojovnice - Eliška Vodehnalová (Dolní Újezd)
  • Nejlepší pád - Žanda Grossmannová (Lanškroun)
  • Nejdrsnější podání - Martina Skalníková (Polička)
  • Njeupovídanější hráčka - Viky Částková (Dolní Újezd)
  • Hvězda turnaje - Kája Šilarová (Lanškroun)

Celkové pořadí na tomto turnaji je: 1. Lanškroun  2. Polička  3. Dolní Újezd B

Hrály: Barča Vrabcová, Anička Motyčková, Eliška Vodehnalová, Káťa Macáková, Kiky Dosedělová, Míša Svobodová, Viky Částková, Danča Pravcová, Eliška Ropková

Na poslední kolo bychom měly vyrazit do České Třebové 16. 6. 2013.Příští víkend vyrážíme na Minivolejbal v barvách do Brna. Podrobnější info budou na webu.

Autor: Jana Rejmanová

2. kolo očima Káti Macákové

Družstvo hráček Míša, Viky, Káťa, Bára, Eli V., Kiky, Anička, Eliška R. odehrálo 2.kolo Poháru ml.žákyň doma v hale.

Hrály jsme dobře, jen nám nešlo podání. Sice to hrajeme po druhé, teprve se učíme hrát v 6, sbíráme zkušenosti. Skončily jsme na 3. místě ze 3., ale to nevadí, my to napravíme :-) Pak se ještě vyhlašovaly další soutěže a Viky vyhrála cenu za nejupovídanější hráčku a Eli V. za největší bojovnici.

Bylo to super, snažily jsme se a moc se nám to líbilo a těšíme se na příští turnaj :-)