Zase o krok blíž k postupu

V neděli 8.12. 2013 jsme se vydali k dalším zápasům KP mladších žákyň do Litomyšle. Kromě zápasu proti domácím nás čekal ještě tým Svitav D.

Přestože jsme to měly do Litomyšle kousek, hrály jsme až druhý zápas a tak jsme odjezd mohly posunout na pro nás nezvykle pozdní hodinu.

V našem prvním zápase jsme nastoupily proti týmu Svitav D. Na celé 2 zápasy jsem měla kvůli nemocem, soutěži přehazované, kterou hrají i holky hrající mladší žákyně, pouze 6 hráček. Jako fanynka s námi vyrazila ještě zraněná Míša Svobodová. Opět jsme si před zápasem řekly, že hrajeme pro radost a postup vůbec neřešíme. Stále ještě sbíráme zkušenosti a na postup máme dost času :) Ale myslím, že se to blíží.... Holky oba sety odehrály na výbornou, soupeřky se bodově zastavily kolem 15 bodů. My moc nekazily, dobře jsme podávaly a konečně jsme i smečovaly. To byl hlavní úkol holek :) Výhra 2:0 a velká radost...

K druhému zápasu jsme nastoupily proti domácím. Holky ještě natěšené předchozí výhrou začaly první set opět bez chybičky. Soupeřky i když větší a dle našich fanoušků i o dost vyspělejší, naše holky nestíhaly, hlavně v poli. My i když s vypětím všech sil vyhrály první set. Domácí, ale prohra hodně nazlobila. Ve druhém setu jsme nezačaly nejlépe a prohrávaly 0:4, dlouhé podání nám potrápilo. A pak jsme už celý set dotahovaly. Soupeřky začaly smečovat a my se začaly bát. Ale úplně zbytečně. V poli jsme předvedly několik výborných zákroků. Jen strach na hřišti vždy znamená nejistotu a to se stalo i u nás. Několik balónů spadlo mezi 2 hráčky....Ale chybami se člověk učí :) A tak nás čekal tiebreak. Bojovaly jsme, co jsme mohly, ale na soupeřky nám to nestačilo. Konečná prohra 1:2, ale určitě není žádným špatným výsledkem.

Určitě veliké plus na obou zápasech bylo podání, které jsem nekazily, dobrý pohyb v poli a komunikace a hlavně chytrý útok, který jsme střídaly se smečí. A že jsme ještě tentokrát nepostoupily do lepší skupiny? Vůbec nevadí...Uvidíte, my se tam na jaře dostaneme :) I když od dalšího kola nás bude čekat něco nového a to je vrchní podání. Protože až do tohoto kola se mohlo podávat pouze spodem. Ale určitě to dopadne, co vy na to holky? :)

Hrály: Barča Vrabcová, Anička Motyčková, Pája Rejmanová, Věrča Fulíková, Kiky Dosedělová, Eliška Vodehnalová a Míša Svobodová

Výsledky soutěže Krajský přebor mladší žákyně 7., 8. 12. 2013 Litomyšl, Pardubice, Č. Třebová