Hurá, máme další vítězství :)

V sobotu jsme odjížděly na další turnaj KP mladších žákyň. Hrály jsme na stejném místě jako minulý týden, tedy v tělocvičně ZŠ Riegrova.

Přestože je soupiska mladších žákyň obsáhlá, 2 týmy postavíme s přehledem, vinou zranění a nemocí jsem byla ráda, že nakonec odjelo 7 hráček a jedna zraněná jako fanynka.

A jak se nám dařilo? Naštěstí jsme měly domluveno odehrání 2 zápasů po sobě, aby holky měly dost času na přípravu na masopust :) Naštěstí na hřišti nic takového poznat nebylo.

Přestože není zvykem, první zápas jsme odehrály proti Litomyšli. Dnes už můžu říct, že škoda veliká, že jsme s holkami nehrály až druhý zápas. Pevně věřím, že minimálně tiebreak by zápasu slušel. Naše holky hrály opravdu pěkný volejbal. Bylo opravdu na co koukat. Opět jsme nezklamaly a útočily, už myslíme i na vykrytí. Ještě musíme trochu zapracovat na bloku, ale to určitě doladíme.  První set byl z naší strany trochu nervózní, občas jsme si nezakřičely na balón...První set prohráváme 19:25. Do druhého setu jsme rozhodnuté dát všechno, ale motivace byla asi příliš veliká a my kazíme především na podání. Konečných 9 zkažených podání je bohužel moc. A tak i druhý set prohráváme, tentokrát 20:25. Škoda....Myslím, a tím nechci ublížit soupeřkám, že tým je určitě k poražení...

Druhý zápas nás čekají domácí Svitavy. Jiná sestava oproti minulému týdnu, dokonce nové hráčky... Do zápasu vstupujeme výborně a vedeme, ale potom pár zbytečných nepřesností a začíná přetahovaná o každý bod. V koncovce setu ještě prohráváme 21:24. Ale Barča na podání je rozhodnutá urvat vítězství v setu pro nás. A daří se...Vyhráváme 26:24. Druhý set jakoby soupeřky na hřišti nebyly a my začínáme krasojízdu. Vyhráváme 25:9. Hurá, máme další vítězství...

Přestože máme prohru a vítězství, pořád se přibližujeme k pěknému volejbalu. Pochvalu si zaslouží celý tým.

Příští víkend máme volno, a tak doufám, že nám marodka zúží, protože o víkendu 15. a 16. 3. hrajeme mladší žákyně i přípravku.

Hrály: Barča Vrabcová, Anička Motyčková, Pája Rejmanová, Věrča Fulíková, Buky, Kiky Dosedělová a Danča Pravcová