Jak se nám moc nedařilo

V sobotu jsme vyrazily k dalšímu kolo KP mladších žákyň do Poličky. Soupeři nám byl domácí tým a tým ze Svitav.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti týmu Svitav D. Na zápas jsem měla 12 hráček a doufala, že se všechny o místo v sestavě poperou. K 1. setu jsem na palubovku poslala tuto šestku - Anička, Barča, Pája, Věrča, Eliška R a Buky. Doufala jsem, že holky budou jezdit jako motorové myši na hřišti. Ale moje domněnka byla mylná. Holky se na hřišti nehýbaly a hrály každá sama za sebe. Tak jsem je dlouho neviděla. Trvalo půl setu než jsme si vzpomněly, jak se hraje kolektivně. Bohužel i přes velké snažení, za které si holky zaslouží pochvalu, jsme set prohrály 24:26. Do druhého setu jsem poslala druhou šestku - Elišku V, Kiky, Katku, Viky, Áju a Danču. Co první šestce chybělo v poli, to druhá s přehledem dohnala. Bohužel oproti první šestce je menší výškový průměr a tak holky bojovaly s útokem a blokem. Ale i tak bojovaly statečně a prohra 21:25 mrzí.  Konečná prohra 0:2.

K druhému zápasu jsme po pauze nastoupily proti domácímu týmu Poličky. Holky jsou výškově ještě trochu v jiném patře než my, ale herně bychom jim mohly stačit. Bohužel až na jednu hráčku, s jejímž podáním jsme bojovaly už při posledním vzájemném utkání. Do zápasu jsem opět nakombinovala jiné šestky a holky se vrhly do boje. O poznání lépe než k prvnímu zápasu. Ale zase jen do chvíle než se na podání dostala naše ranařka. Její vrchní podání je velmi nepříjemné a pro mladší žákyně hodně zákeřné.O to větší radost jsem měla, když nám balón nepadal na zem. Sice usměrnit ho už byl problém, ale škola je škola :) Podobný průběh měl i druhý set a v něm zase druhá šestka. Bohužel i v tomto zápase jsme prohrály 0:2.

Doufám, že tento turnaj holkám ukázal, že přestože jsme udělaly velký kus práce, pořád se máme čemu učit. Hlavně kolektivnímu výkonu, který v sobotu na hřišti chyběl a bez kterého se vyhrát nedá.

K dalšímu kolu nastupujeme už tuto sobotu a hrajeme DOMA :)