Tiebrekový sobotní turnaj

V sobotu 28. 2. 2015 jsme vyrazily k dalšímu kolu krajského přeboru mladších žákyň k soupeřkám do České Třebové. Dalšími týmy byly Lanškroun a Svitavy A. Tento turnaj se hrál v tělocvičně VDA na jednom hřišti, a tak jsme všichni doufali, že zápasy budou mít jasné vítěze.

Po příjezdu do haly se ještě dohrával 1. tiebreak dne mezi Českou Třebovou a Lanškrounem. A protože si všechny holky zřejmě chtěly turnaje a volejbalu užít dosytosti, i v ostatních zápasech určil vítěze až zkrácený set :)

Náš první zápas byl proti týmu Svitav. První set soupeřky nehrály a na začátku setu nám balón zpět přehrávaly minimálně, body na naše skóre se připisovaly díky dobrému podání. V koncovce se svitavačky rozehrály. Přesto jsme jasně vyhrály. Do druhého setu nastoupil na opačné straně sítě jiný tým a my se od začátku přetahovaly o každý bod. I díky našim zbytečným chybám. A tak musel rozhodnout tiebreak. Tam mi na začátku setu chyběla od našeho týmu větší bojovnost, ale do zápasu jsme se vrátily. Strach v koncovce a pinkání místo útoku, nám výhru bohužel neuhrálo. DÚ - Svitavy 1:2

V naší mezizápasové pauze Lanškroun porazil Svitavy 2:1.

Po pauze nás čekaly zápasy proti domácím českotřebovským volejbalistkám a proti Lanškrounu. Oba zápasy se rozhodly až v tiebreaku. Třebovačky hrají pěkný volejbal a v sobotu je určitě podrželo i dobré podání. Lanškroun na turnaj nepřijel v kompletní sestavě. Sobotní sestava byla určitě k poražení. Bohužel oba zápasy jsme prohrály 1:2.

V posledním zápase Třebová porazila Svitavy 2:1 a nás tento výsledek poslal na 4. místo A skupiny.  Poslední turnaj budeme proto hrát v B skupině a pádem jsme ztratily i poslední možné šance na lepší celkové umístění než 5.místo. Veliká škoda. Je stále co trénovat a učit se, ale mrzí mě, že při zápase neprodáme vše co umíme. Stále platí, že je potřeba hrát, hrát a hrát.