Regionální kolo mladších žákyň MČR

Na  víkend 11. - 12. 4. 2015 byla naplánovaná kvalifikace na Mistrovství ČR mladších žákyň. Hrálo se celkem na  místech: Přerov, Liberec, Tábor, České Budějovice a nás čekala cesta do Příbrami. Protože byla cesta dlouhá, vyrazili jsme už v pátek.

Pro celý tým byl systém turnaje velkou premiérou a pro mě proto velkou neznámou, jak se holky se vším vyrovnají.  Ve skupině nás postupně čekaly soupeřky z Příbrami, Třebína, Světlé nad Sázavou, Olympu A, Kladna, Kostomlat a Českých Budějovic. Hrálo se na 2 vítězné sety a to v sobotu 4 zápasy a v neděli 3.

Sobota ráno a přesun na ZŠ pod Svatou horou. První soupeřky byly domácí hráčky Příbrami. Holky šikovné, sebevědomé a ještě podpořené domácími fanoušky, náš výkon těžko hodnotit. V podstatě jsme se trápily a soupeřky nechaly rozehrát. Byly jsme nepřesné, nedůrazné a ustrašené. Strach a nejistota na hřišti byla znát. Na dobré podání a rychlejší hru z kůlu jsme nenašly odpověď. První prohra 0:2 (15,18).

První prohra srazila naše sebevědomí a na holky padla "deka". Myslím, že by bylo úplně jedno, který soupeř by proti nám stál, bojovaly jsme hlavně sami se sebou. Druhé soupeřky byly z SK Třebín, tým výkonnostně srovnatelný s námi, ale letošní sezónu hrál český pohár starších žákyň. První set naše holky získávaly jistotu na hřišti, přesto jsme set prohrály ještě o parník. Druhý set jsme byly rovnocennými soupeři, ale strach v koncovce v útoku dal výhru 2:0 soupeřkám.

Třetí zápas proti Světlé nad Sázavou a na hřišti opět nejistota. Šikovné blokařky a dobré podání a opět naše nepřesnosti v poli, zkažené podání.... Vlastně trochu odevzdaný zápas. Poslední zápas dne proti pražskému Olympu a závěrečná prohra dne 0:2. Soupeřky neměly na turnaji soupeře.

Celou sobotu jsem tým nepoznávala, holky bez jiskry a bojovnosti na hřišti. Z nejistoty pramenilo spoustu chyb, ať na podání či v poli. Na druhou stranu naším výkonem/nevýkonem jsme mohly alespoň v praxi zkoušet vbíhanou náhru. Nedařila se hra v našem klasickém postavení, tak jsme skočily do nového. V sobotu večer jsme s holkami na ubytování sedly a rozebíraly prohry a chyby dne. Nevím, zda to nebo i druhý den a vědomí holek co je čeká, ale naše holky nastoupily jako jiný tým.

První nedělní zápas proti Kladnu, holčiny mlaďounké, ale šikovné. Doufala jsem, že na tomto soupeři se chytíme. Odhodlání u holek bylo znát. Od začátku vedeme, ale pak se zastavíme a zase kupíme chyby. Soupeřky nám utíkají, stačí jím pouze přehrávat míče na naši stranu. Ale v koncovce se zvedáme a bojujeme. Hlavně samy se sebou. Prohru v tomto setu už neoddálíme, ale nastartuje náš výkon. Vyhráváme druhý set a pak i tiebreak. Hurá!

Druhý zápas proti soupeřkám z Kostomlat a druhá výhra 2:0. Huru, hurá :) Poslední zápas dne a vlastně celého turnaje byl proti Českým Budějovicím. První set vyhráváme, podáváme, útočíme, vbíháme náhru. Druhý set vedeme, ale v koncovce pouštíme do hry soupeřky vlastními chybami a hlavně body dává blokařka Budějovic. Čeká nás tiebreak. Od začátku se přetahujeme o každý bod, pak jsme dotahujícím týmem. Napínavá koncovka a výhra 19:17. Zasloužená.

Přestože jsme věděly, že na prvních příčkách neskončíme, druhý den jsme bojovaly hlavně za sebe, abychom ukázaly, jak umíme hrát volejbal. Celý turnaj byl pro holky velkou školou. Celkový výkon byl určitě ovlivněn i tím, že jsme s holkami  neabsolvovaly žádný těžší turnaj a hrály pouze KP u nás v kraji. Letos hlavně kvůli mně a mému nedostatku času, který jsem holkám mohla věnovat. Doufám, že tento turnaj byl pro nás startovací a další turnaje budou už jen lepší.

Gratulujeme České Třebové a Lanškrounu  k postupu a přejeme, ať na republice urvou co nejlepší umístění :)

Děkuji Pavlovi Fulíkovi za dopravu a Lucce za celovíkendovou aupair pro Filípka.