Dlouhé sety

Po delší pauze jsme opět jeli do Poličky odehrát mladší žákyně. Tentokrát na nás čekala pouze dvě družsta - Polička A a Pardubice. A pro holky novinky  - hrály jsme na 3 vítězné sety.

V prvním zápase jsme se střetly s domácími. První set se obě družstva rozehrávala, my jsme byly více nejistý a prohrály jsme. Druhý set jsme otočily v nás prospěch . Zatím vyrovnyná stav 1:1. Třetí set jsme se se soupeřkami tahaly o každý bodík, ale holky z Poličky měly koncovku lepší a porazily nás o 2 body. Do 4. setu jsme šly s tím, že chceme opět vyrovnat a hrát tiebreak a to se nám podařilo. Poslední zkrácený set - v první části jsme se tahaly opět o každý bod, ale po otočení stran to šlo s námi z kopce. Holky se nemohly srovnat na přijmu a když už jsme balon dotáhly na nahrávačku, tak jsme nezaútočily. Nakonec jsme jasně prohrály a celkový stav byl 2:3 pro nás.

Po krátké pauze nás čekal soupeř, o kterém jsme nevěděly jak hraje a co máme čekat. Pouze jsme viděly výškový rozdíl holek z Pardubic. První set byl poměrně jasný, ani jsme nevěděly jak jsme vyhrály. Druhý set už jsme si začaly trochu kazit útok. Soupeřky se rozehrály , začaly na nás více útočit přes bloky, ale pár krásných zákroků v poli jsme měly a težké balkony čaply. Třetí set na holkách už byla znát únava, neměly jsme najednou příjem, útok zaostával, dělaly jsme si vlastní a naprotsto zbytečné chyby a jak jsme první set rychle vyhrály tak jsme tento set rychle prohrály. Na holkách bylo vidět, že už moc nemůžou, přestaly mluvit, fandit si, radovat se ze hry. Více bylpo slyšet trenérky, než hráčky :) Přesto holky posbíraly poslední síly a do čtvrtého setu šly s tím že Pardubice porazí, A to se jim povedlo, holky vyhrály 3:1.

Sobota pro holky byla náročná, ale popraly se stím statečně. :)

Hrály: Kája Vašková, Kája Rubková, Áďa Janecká, Terka Kladivová, Kačka Černá, Anička Samková, Nela Brátová, Natka Vejrychová