Turnaj O Velikonočního zajdu

očima Káji Vaškové

V sobotu 31.3. a v neděli 1.4. tým mladších žákyň vyrazil do České Třebové na dvoudenní turnaj. Protože polovina holek již měla na Velikonoce své plány, zbylo nás jen pět a tak jsme musely poprosit o výpomoc holky z Třebové.

První zápas jsme odehrály s týmem Slavia Hradec Králové A. Hned od začátku na nás Hradec začal podávat a my se trochu začaly bát a ztratily jsme chuť ke hře. Prohrály jsme 0:2. Druhý zápas s Třebíčem vypadal jednoznačně lépe. První set byl hodně vyrovnaný, ale nakonec jsme prohrály 24:25. Druhý set jsme potom docela jasně vyhrály. Výsledek byla remíza 1:1, ale celkově jsme se radovaly z výhry na body. Poslední zápas základní skupiny s Uničovem jsme vyhrály 2:0.

V základní skupině jsme se tedy umístily na 3. místě a zahrály si s druhým týmem základní skupiny B – Třebínem. Zápas jsme vyhrály a tak jsme se dostaly do první osmičky, ve které jsme bojovaly o co nejlepší umístění. Poslední zápas v sobotu jsme odehrály znovu s Hradcem Králové A. Zápas byl podobný a výsledek stejný – prohra 0:2.

V neděli nás čekaly již jen 3 zápasy. Jako první jsme se utkaly s Přerovem. Tento zápas jsme vyhrály 2:0. Zápas proti Olympu B se nám moc nevydařil a v tiebreaku jsme prohrály 1:2.

Nakonec jsme si o 5. – 6. místo zahrály s Frýdkem – Místkem. Tento zápas jsme ale také prohrály, skončily jsme tedy na 6. místě z celkem 16 týmů. Výsledek byl pro nás docela pěkný a já myslím, že jsme si dobře zahrály.

Moc děkujeme holkám z České Třebové za pomoc!

Hrály: Áďa Janecká, Terča Kladivová, Kája Vašková, Káťa Vodehnalová, Nelča Brátová