Zmrzliňák očima Káji Rubkové

V sobotu 26. května jsem se vydaly už ostatně jako každý rok na Zmrzliňák v Lupenici. Hned jak jsme přijely na místo jsme začaly stavět stany. Potom co jsme měly dostavěno jsme byli rozděleny do jednotlivých stanů.

Jelikož bylo hrozné horko šly jsme se převléknout a v 10:30 začínal první zápas proti Jičínu. V tomto zápase jsme si vedly celkem dobře, a i přes těsnou koncovku v druhém setu vyhráváme 2:0. Po obědě, ke kterému měla většina řízky, jsme hrály proti týmu Polsko - Kozienice. V tomto zápase jsme si nadělaly hodně chyb a i navzdory vyrovnanému zápasu jsme už soupeřky dotáhnout nedokázaly. A to ani v jednom setě, a tak to pro nás znamená prohru 0:2. Náš kámen úrazu byl podle mě v tomto zápase příjem. Tento zápas nás později bude hodně mrzet.

Po osvěžení zmrzlinou jsme hrály proti Kroměříži A. Tento zápas byl pro nás výherní- tedy (2:0).Už hladové jsme se šly navečeřet (byla jako tradičně Čína) Po večeři nás čekal náš poslední dnešní ale snad nejtěžší soupeř Slavie Hradec Králové. Navzdory tomu, že to byl jeden z nejtěžších týmů první set vyhráváme opravdu těsným výsledkem (32:30). V druhém setu už tolik štěstí nemáme a prohráváme. I přesto, že jsme se Slavii remizovaly bych řekla, že to byl náš nejpovedenější zápas (hlavně první set).

Unaveny po těžkém zápase jsme se jely osvěžit do rychnovského bazénu. Všem příjemná voda přišla vhod. Po drobných komplikacích v autobuse se v 21:30 vracíme na kurty a potom už se odkolíbáme do stanů. Většinou hned usínáme.

Ráno nás čekaly ještě tři zápasy. Dva ve skupině a jeden o celkové umístění. A jak jsem už psala, prohra s polkama nás opravdu mrzela, posunula nás totiž až na 3. místo v tabulce. Po snídani jsme se vydaly hrát náš první zápas proti Kroměříži B. U tohoto zápasu mě přijde, že jsme vypustily celkem první set, ale potom jsme si to urovnaly a vyhráváme 2:0. Po krátké pauze nás čekal zápas proti Lanškrounu, který jsme vyhrály 2:0, ale příjem nás tady taky potrápil.

Po obědě, ke kterému bylu kuře s kaší, nás čekal úplně poslední zápas - s Českou Třebovou. Zápas jsme bez velkých obtíží vyhrály 2:0.

Kolem 3 hodiny nás čekalo už jenom vyhlášení. Celkově 9. místo z dvaceti sice není špatné, ale mohlo to být lepší.Po sbalení stanů se s diplomem, novýma trikama a úsměvem na tváři se vracíme domů. Myslím, že jsme si za ty dva dny užily dost legrace a úspěchů ze hry docela taky.