Postup do skupiny A

K třetímu turnaji mladších žákyň jsme vyrazily do Poličky.

V 9 hodin jsme se postavily proti Poličce A. Náš tým byl protentrokát posílen o jednu zkušenou hráčku a bylo to hodně znát. Holky nenechaly nic náhodě a od začátku šlapaly. Bylo vidět, že vyhrát chtějí a proti soupeřkám měly výhodu lepšího pole. Pokud se nám zrovna nedařilo na útoku, dokázaly jsme to odpracovat v hřišti. Oproti minulému turnaji máme i mnohem méně chyb na servisu. Zápas vyhráváme 3:0.
Po krátké pauze proti nám nastupují soupeřky ze Svitav B. Možná jsme si trochu myslely, že teď to bude jednodušší a půjde všechno samo. Začátek prvního setu to vypadá, že by potřeboval střídat skoro celý tým. Výhru si po ustavičném hecování trenérek i střídačky nakonec pohlídáme, ale druhý set je jako přes kopírák. Přichází větší množství individuálních chyb na příjmu i servisu a to pro nás znamená ztrátu druhého setu. Rozhodující set vypadá prvních deset bodů, že to budou opět velké nervy, pak však přichází zlom a my celkem jasně vítězíme. Vítězství 2:1 na sety je naše a tím i postup do skupiny A mladších žákyň.