Zpátky nahoře

V sobotu 23.11. jsme odjely do Svitav odehrát 5. kolo mladších žákyň trochu netradičně v pozdějších hodinách.

Před námi hala Na Střelnici hostila ještě první skupinu mladších žaček, start druhé skupiny byl tedy naplánován na 12 hodinu, ve skutečnosti jsme ale začínaly ve 12.45.

Našeho prvního soupeře Lanškroun B již dobře známe a víme, že je to vždy vyrovnaná hra. V prvním setu ale kupíme jednu chybu za druhou, soupeř se v podstatě nemusí ani snažit. Prohráváme o parník. Do druhého setu nastupujeme s čistou hlavou, rychle bodujeme a zaskočíme naopak soupeřky. Jdeme do tie-breaku: vyhráváme těsným rozdílem 16:14. První 2 cenné body máme doma!

Do dalšího zápasu se proti nám staví tým Svitav B - pro nás jednoznačně soupeř, na kterého si musíme věřit a hladce ho porazit. Ani se nám proto nechce věřit, že první set opět prohráváme, minimálně 20 bodů jsme soupeři musely darovat vlastními chybami. Nevzdáváme se ale a do dalšího setu vlétneme jako jiný tým, hladce vyhráváme, stejně tak následný tie-break. Připisujeme si další 2 body.

Protože je naším cílem postoupit zpět do skupiny A, musíme posledního soupeře - Litomyšl - porazit alespoň v tie-breaku. Holky ale zdá se, nechtějí žádnou komplikaci připustit, v prvním setu Litomyšl smeteme 25:6 a trenérky si konečně trochu oddychnou.. V druhém setu ovšem usínáme, každá hráčka asi doufá, že bude hrát ta druhá a tak jsou tu zase ty naše "nedorozumění". Naštěstí se holky včas vzpamatují a zápas vyhrávají 2:0. Postup máme v kapse.

Velkou pochvalu si tentokrát zaslouží celý tým ne za samotné výhry, ale za projev na hřišti, nasazení a bojovného ducha - a já doufám, že nám nasazení vydrží i do příště. Skvělé holky!!

Hrály: Lucka Samková, Lucka Nádvorníková, Týna Doubková, Jolča Jirečková, Míša Vašková, Pája Lipavská, Majda Kutová, Linda Jiskrová