Župní přebor 2016 s rekordní účastí

Asi už můžeme napsat, že jsme i letos uspořádaly již TRADIČNĚ  v D. Újezdě Župní přebor ve volejbale žen. Otevřený turnaj bez omezení kategorií, určen ale především pro družstva hrající nižší soutěže. Sokolské družstvo, které se umístí nejlépe, se stává přeborníkem Východočeské župy Pippichovy pro rok 2016.

Ač v propozicích bylo psáno, že hrát se bude na dvou hřištích, všechny plány musely stranou. Do turnaje se přihlásilo 7 týmů a protože víme, že když jedeme na turnaj, chceme hrát a hrát a ne čekat a sedět, rozhodly jsme se propozice upravit a do naší tělocvičny vměstnat 3 hřiště. Systém každý s každým na dva hrané sety zaručoval každému týmu tolik pohybu, že možná některé hráčky v neděli na gauči volejbal proklínaly :).

Naše jednota měla v turnaji dvě želízka. Zkušený tým maminek, bývalých volejbalistek, které v současné době nehrají žádnou soutěž a ani netrénují, a mladý tým kadetek, který má zkušenosti s ligou juniorek, ale zkušenosti s ženským, dospěláckým volejbalem jim ještě chybí.

Hned v prvním kole byl k vidění nádherný zápas mezi našimi kadetkami a pozdějšími vítězkami z Žichlínku. Naše holky celý první set vedly, předváděly velmi pěkný volejbal, jenže pak přišla koncovka a hodně zkažených servisů našeho týmu, což vyvrcholilo nejtěsnější výhrou soupeřek. V druhém setu už holky spíše dotahovaly a rozjeté soupeřky nedokázaly zastavit. Tento zápas všichni přítomní tipovaly na předčasné finále. Bohužel to tak nakonec nebylo. Holky bohužel předváděly celý turnaj hodně nevyrovnané výkony. Od skvělých útočných kombinací (měly rozhodně nejlepší útok ze všech týmů), až  po série zkažených servisů a útoků. Připsaly si tak 1 výhru, 3 remízy a 2 prohry. Holky určitě zjistily, že zkušenosti ještě musí nasbírat.

Mamatým si vedl o poznání lépe. Ani tento tým se ale nevyvaroval výpadkům, především v počátcích setů, kdy nám soupeřky ujely klidně až o 8 -10 bodů. Na našem kontě přistála jedna porážka s vítězným Žichlínkem, kdy jsme nezvládly především 1. set, poté už jsme neprohrály. Namále jsme měly s Poličkou B, kdy jsme prohrávaly už opravdu o parník 9:1, 14:5, 16:7, ale dokázaly jsme v koncovce přitlačit především na servisu a útoku a nakonec vyhrály 29:27. Malé zaváhání jsme si dovolily ještě v posledním zápase proti našim kadetkám, kdy nám opět unikl začátek a dotáhnout jsme už nedokázaly. V druhém setu jsme ale už byly opět na koni.

Celý turnaj byl ale velmi vyrovnaný, jediný vítězný tým nepoznal porážku, ostatní týmy se mezi sebou o prohry a výhry vcelku spravedlivě dělily tak, že ani poslední 2  týmy v konečné tabulce nezůstaly bez bodu.

V konečném účtování tak došlo u 5 týmů ze 7 na počítání skóre. A jak letošní povedený a velmi kvalitní ročník dopadl?

1. TJ Žichlínek                                      12 b.

2. TJ Sokol  Dolní Újezd B                        9 b.

3. TJ Sokol Dolní Újezd kadetky                5 b. (1,05)

4. TJ Sokol Písečná                                  5 b. (0,93)

5. Orel jednota Letohrad                          5 b. (0,89)

6. TJ Spartak Polička B                            3 b. (0,78)

7. TJ Spartak Polička A                            3 b. (0,76)

Díky příspěvku z grantu a sponzorům si každý tým odnesl hodnotné ceny a první 3 týmy krásné poháry. Přeborníkem Východočeské župy Pippichovy se stal náš Mamatým :).

Ráda bych poděkovala M. Makovskému a L. Novákové za to, že se postarali o občerstvení na turnaji. Děkuji také firmám Nopek s.r.o, Orion, Adfors s.r.o za ceny do turnaje.

Myslím, že turnaj se vyvedl a všichni odjížděly domů spokojení. Za rok se těšíme na viděnou :).