Premiérové trojky

První zářijovou neděli jsme odjely bojovat až do Chvaletic o první bodíky do soutěže přípravek. V této soutěži máme letos 2 týmy.

Dolní Újezd A- Maruška Ropková

Tým složený už ze "zkušenějších" hráček, doplněný Eliškou Pechancovou. Bohužel nám chyběla pro nemoc Viky Částková. Hned první zápas jsme nastoupily proti našemu béčku. To nám dávalo hodně najevo, že tedy zadarmo nedostaneme ani bod, ale hlavně naše hra byla plná chyb a nedorozumění. Hold jsme si musely naostro připomenout, jak se trojky vlastně hrají. Postupně se naše hra vylepšovala a druhý set už jsme mladším spoluhráčkám nedaly šanci. Zápasy s Pardubicemi A,B,C se naštěstí konaly v naší režii, i když pořád se našlo hodně chybiček hlavně z včasného nedoběhnutí míče. Rozhodující zápas proti Chvaleticím, který měl rozhodnout, který tým obsadí první místo, jsme nezačaly vůbec dobře. Holky věděly, že jde o hodně a asi se lekly. Nedařilo se nic a nikomu. To druhý set byl radost se podívat. Jakoby nastoupil jiný, lepší tým. Skvělé podání, promyšlený útok, volání si v poli a soupeřky porážíme o parník, což nakonec rozhoduje v konečném součtu bodů na skore a my končíme na 1. místě.

Ráda bych pochválila Danču Pravcovou za skvělé série podání, které nám pomohly vyhrát několik zápasů, Elišku Ropkovou za výborné útoky, bez kterých bychom těžko sbíraly body a Elišku Pechancovou za snahu, protože tréninkové manko bylo určitě znát, ale Eliška se to snažila kompenzovat velkou snahou.

Příště se určitě ještě nebudeme bát útočit smečí a budeme soupeřkám nahánět hrůzu :D.

Dolní Újezd B - Gabča Vanatová

V tomto týmu nastoupila Karolínka Vašková, Adélka Janecká, Terezka Hladíková a Kája Rubková. Pro tyto holky to bylo obrovská premiéra, ještě tento volejbal nehrály. Holky si vedly skvěle a to ukázaly hnedka v prvním zápase proti našemu áčku, kdy se v prvním setě holky držely zuby nehty. Holky přesto, že byly nejmenším družstvem na hřišti bojovaly a vůle vyhrát nám pomáhala ke každému bodíku. S Pardubicemi A a C jsme urvaly jeden krásný set a radost byla neskutečná. Také holky potrápily Chvaletice, s kterými jsme nakonec v jednom setu prohrály 27:25. Holky si svojí bojovností urvaly nakonec krásné 5. místo.

Holky moc chválím za bojovnost a radost ze hry a za vysilující podání :).

Myslím, že tento mlaďoučký tým ještě hodně starších a zkušenějších družstev  potrápí.