Čtvrtá místa

V neděli se konalo další kolo KP přípravky dívek, už rozděleno podle skupin. Družstvo DÚ A odehrálo utkán na domácí palubce a DÚ B se za mlhavého a deštivého počasí odebralo do Pardubic.

Dolní Újezd A - Gabča Vanatová

v neděli jsme hrály na domácí palubce v plné sestavě, i když někdo neměl natrénováno převážně nic, někdo viděl míč poprvé od června a někdo nám spal pouze 4 hodiny, přesto holky bojovaly co to šlo.

V prvních třech zápasech, jsme 1. set bojovaly, snažily se, dodržovaly pokyny a vyhrály jsme. V 2. setech nám pokaždé přestal jít příjem a v tu ránu jsme přestaly hrát....proto po třech zápasech 3 remízy. Po kratičké pauze na svačinu jsme se utkaly s Lanškrounem, kde jsme podlehly 2:0. Síly holkám docházely, ale nedaly se a poslední zápas proti Chvaleticím zabraly a vyhrály 2:0. Nakonec holky vybojovaly 4. místo a zůstaly v A skupině.

Holky chválím za chytrý útok a podání, bez toho by to nešlo :)

Hrály: Eliška Pechancová, Eliška Ropková, Viky Částková a Daniela Pravcová.

Dolní Újezd B - Péťa Rejmanová

V neděli 14/9 jsme se vydaly do Pardubic, kde se pořádalo druhé kolo volejbalové přípravky (skupina D). Premiéru si holky odbyly už minulý týden, takže tentokrát už věděly, co je čeká, a do prvního zápasu nastoupily plné energie.

První zápas jsme se utkaly s domácím družstvem Pardubic „C“. Celý první set jsme si udržovaly mírné vedení, ale bohužel v koncovce nám chybělo trochu štěstí a vítězný bod dalo nakonec družstvo Pardubic. První zápas jsme tedy prohrály 0:2. Do druhého utkání jsme nastoupily proti Poličce “C“. První set se nám moc nedařilo, ale druhý set holky pořádně zabraly, zlepšily podání i přihrávky, také více přemýšlely nad tím, kam míč na soupeřovu polovičku umístí a nakonec soupeřky porazily. Díky tomu jsme s Poličkou vybojovaly remízu 1:1. Po krátké svačince jsme nastoupily k třetímu zápasu proti Lanškrounu „D“. První set byl velmi vyrovnaný, ale díky naší bojovnosti jsme vyhrály těsně 27:25. Druhý set jsme soupeřkám nedaly šanci. Výborné podání Adélky Janecké nás hned na začátku setu dostalo do vedení a to 15:0. Vedení jsme si udržely až do konce a soupeřky z Lanškrouna porazily 2:0. Poslední zápas jsme nastoupily proti nejsilnějšímu týmu ve skupině České Třebové „B“. Soupeřky byly mnohem zkušenější, i přesto jsme s nimi celý první set držely krok. Bohužel nás nakonec o pár bodíků porazily. Druhý set se nám už moc nedařilo, ale prohra 2:0 nebyla žádná ostuda.

Chtěla bych moc pochválit holky za jejich snahu a bojovnost a za to, že do každého zápasu nastupovaly s úsměvem a odhodláním i když proti nim nastoupily silnější soupeřky. Adélka Janecká si zaslouží pochvalu za výborné podání, které nám pomohlo udržet krok s ostatními týmy, Karolínce Vaškové za výbornou hru v poli a Terezce Hladíkové za snahu a bojovnost.

Nakonec jsme obsadily krásné 4. místo :)