Jak se nám moc nedařilo

V neděli jsme odehrály další kolo KP přípravky dívek, družstvo Dolní Újezd A odjelo do Poličky na antukové hřiště a družstvo Dolní Újezd B odcestovala do Svitav. Áčko mělo opět za úkol zůstat v A skupině, béčku jela vypomoc vybojovat postup do lepší skupiny Eliška Pechancová. A jak si holky vedly?

Dolní Újezd A

Po celou dobu turnaje jsme se nemohly srovnat s tím, že hrajeme venku na antuce. V prvním utkání proti poličce B jsme první set jasně prohrály, v druhém setě holky zabojovaly a vybojovaly remizu. Proti České Třebové C jsme v prvním setě od samého začátku vedly, zlom nastal v koncovce, kdy se  nám přestal dařit útok a prohrály jsme. V druhém setě jsme opět zabojovaly a vyhrály .....takže 1:1. Po dvou remízách se od  nás očekávala minimálně jedna výhra, ale bohužel. Holky to zabalily už předem. Proti Lanškrounu A a České Třebové A jsme prohrály oba zápasy 2:0. Myslím si, že minimálně na jednu výhru jsme určitě měly, ale když nechceme a nesoustředíme se na hru, tak těžko zvítězíme. Vím, že pro holky bylo těžké hrát v zimě a ve větru, ale všechny měly podmínky stejné.

Konečné 4. místo hovoří za vše.

Musím moc pochválit Elišku Ropkovou, která bojovala až do samého konce, ale pouze v jedné se zápas vyhrát nedá. Věřím, že příští neděly vybojujeme 1. místo a dostaneme se zpátky do A skupiny :)

Hrály: Viky Čátková, Danča Pravcová a Eliška Ropková

Dolní Újezd B - Martina Macáková

První říjnovou neděli jsme se vydaly hrát 4. kolo v turnaji přípravky dívek do Svitav.

Začaly jsme až druhý zápas se Svitavy C. Holky byly  natěšené, panovala dobrá nálada. Ale  nezačaly jsme moc dobře, jak jsme chtěly. Problém bylo hlavně postavení, zmateně jsme běhaly po hřišti a body ztrácely podáním, ale druhý set byl o něco lepší, takže remíza. Po skončení zápasu jsme hned naběhly proti Poličce E, kde nám nešlo skoro  nic, hlavně podání a chyběl útok, prostě se  nedařilo, prohrály jsme. Do třetího zápasu po menší pauze a rychlého  občerstvení jsme se pustily hned od začátku naplno, body v náš prospěch, dařilo se, kazilo nám to jen podání, ve druhém setu to bylo doslova o nervy, holky chtěly strašně vyhrát, makaly, štěstí přálo nakonec za stavu 30:32 Žichlínku a my remizovaly. Poslední set s Poličkou B, zasloužené vítězství a obrovská radost. Holky chválím, únava už tady byla na místě, i přesto bojovaly až do konce.

Konečný výsledek 3. místo a my zůstáváme ve skupině.

Hrály: Eliška Pechancová, Kája Vašková, Terezka Hladíková a Adélka Janecká