Výhry v trojkách

V neděli 12.10. jsme se opět vydaly na další kolo KP přípravky dívek, družstvo DÚ A odjelo do Chvaletic a DÚ B do Poličky.

DÚ A

V neděli jsme se vydaly do Chvaletic, kde jsme si měly vybojovat návrat do A skupiny. V prvním zápase jsme se utkaly s Českou Třebovou C, zprvu jsme se trochu trápily, ale holky se rychle vzchopily a vybojovaly výhru.  V dalším utkání s Českou Třebovou B holky neváhaly a rychle zápas ukončily s výhrou 2:0. V dalších dvou utkáních (Chvaletice a Pardubice) se holky vždy v jednou setu trápily(zbytečně zkažený útok, nesoustředěnost na hřišti), ale druhý vyhrály jasně. Celkové 4 výhry nás posunuly na 1. místo a postup do A skupiny.

Holky moc chválím za zodpovědný přístup  , ale především Ropy za pěkný smeče, Veve za bloky a Pélu za kvalitní podání.

Doufám, že i v A skupině budeme makat, tak jako v tomto kole KP přípravky dívek. :)

DÚ B - Martina Macáková

Hned následující neděli jsme jely bojovat o postup do skupiny „C“ do Poličky. Náš cíl z minule. Holky hodně chtěly! Tentokrát jsme odjížděly ve třech, kapitánka Adélka Janecká, Kája Vašková a Terezka Hladíková. V hale nás uvítala pěkná kosa, o to jsme se musely více rozcvičit. A jak jsme hrály?

První zápas jsme hrály proti La D. V prvním setu jsme se nemohly dostat do hry, kazily jsme hlavně na příjmu a podání, ale rychle jsme se vzchopily a set vyhrály a druhý také.Ve druhém zápasu proti Sy B jsme sice makaly, ale také hodně chybovaly. I přesto musím holky pochválit za pěknou hru v poli a bojovnost, i když to nevyšlo. Pak nás čekala svačinka a poměrně dlouhá pauza nám moc dobře neudělala. Třetí a poslední zápas byl ve stejném duchu. Týmy Pa C a Po C. První sety se nám nedařily, problém postavení, nožky nám zatuhly, ale ve druhých setech jsme jim šanci nedaly. Chytrým útokem a taky Adélčiným podáním jsme oba zápasy dotáhly na remízu.

Bilance - výhra, prohra a dvě remízy, krásné druhé místo ve skupině a vysněný postup do skupiny „C“. Holky, ať se vám daří i nadále. :)