2. místa v trojkách

Po delší pauze jsme začali opět hrát přípravku. Družstvo A jelo bojovat do Lanškrouna a družstvo B do Pardubic. A jak si holky vedly?

DOLNÍ ÚJEZD A

Toto družstvo jelo trochu v jiném složení než běžně - Eliška Ropková, Eliška Pechancová a nováček v tomto družstvu Adélka Janecká. Náš cíl byl jasný, postoupit zpátky do A skupiny. První dva zápasy, proti Pardubicím B a Lanškrounu C, jsme se chvilkami trápily s podáním a útokem, ale nakonec jsme oba zápasy vyhrály 2:0. Po pauze na svačinu nás čekala Česká Třebová C. Od samého začátku jsme byly ve vedení, nakonec nás soupeř dohnal a my jsme první set prohrály 27:29. Druhý set jsme si pohlídaly, ke koncovce jsme utekly a vybojovaly jsme si remízu. V posledním zápase jsme se utkaly se Svitavami - první set jsme vůbec nehrály a jasně jsme prohrály, ve druhém setu začátek byl špatný, prohrávaly jsme 7:1, ale holky se zdravě naštvaly a začaly bojovat a zasloužená remíza byla naše.

S 2 výhrami a 2 remízami jsme nakonec skončily na 2. místě.

Holky musím moc pochválit za bojovnost, hlavně v posledním setě, ale také Adélku za prudké podání, Elišku za náhru a Ropy za útok. :)

DOLNÍ ÚJEZD B - Matrina Macáková

Po delší odmlce jsme vyrazily bojovat o postup zpět do skupiny „C“, tentokrát do Pardubic. Trochu jsme musely zamíchat ve složení týmu kvůli nemoci. Holky měly velké obavy, trému, ale posléze zjistily, že to bylo zbytečné. Řekly jsme si, že do toho dáme vše! V atletické hale už jsme hrály, tak jsme věděly, co nás čeká, opět nás přivítala hrozná kosa a povrch, který se nám vůbec nelíbí L. Odehrály jsme celkem 4 zápasy. Dva jsme vyhrály, a to s POLD a s PCEC. Prohrály se SYB a těsně s PCEA. Holky se snažily a makaly hned od začátku, zjistily, že každý soupeř je hratelný, i když je o hlavu větší, možná i dvě J. A jak jsme hrály? Hodně chybujeme stále v příjmu, chyběl i pohyb v poli a občas i to ticho mezi s sebou pak vytvořil zmatek na hřišti. A tahané prsty nám ubralo zbytečně bodíky. Ale to se všechno dá vypilovat a dohonit na tréninku. Důležité je, že holky postoupily a už se těší na další boje ve skupině „C“ J.

Hrály: kapitánka Kája Vašková, Terezka Hladíková, Kája Rubková a Terezka Kladivová