V půlce přeboru starších žákyň

V neděli 9.1.2022 jsme zajížděly na Krajský přebor do Pardubic, kde se hrála nejsilnější skupina A.

V prvním zápase jsme hrály s pravidelným soupeřem – Svitavy. První set byl velmi vyrovnaný a náš tým měl stále malé vedení až do závěrečných míčů, kdy protihráčka skákaným podáním dokázala zatlačit náš příjem a prohráváme 22:25. V druhém setu jsme méně bojovné a více bojácné a hlavně nemluvné. Prohráváme 2:0.

Do druhé zápasu nastupujeme proti domácímu týmu Pardubic. Zápas je velmi vyrovnaný s krásnými výměnami na obou stranách. Bojujeme, hrajeme dobře v poli a tlačíme soupeřky. Vítězíme zaslouženě 2:0.

Po krátké pauze následuje poslední zápas s velmi silným týmem Lanškrouna. Holky v prvním setu bojují, ale útok a podání hráček Lanškrouna je velmi důrazné  a nedaří se nám zpětně zaútočit. Prohráváme první set výrazným rozdílem bodů. V druhém setu dochází síla i trochu chuť a více se trápíme s podáním a jednoduchými balóny. Prohráváme 0:2 na sety.

Celkově bych hráčky pochválila za snahu a bojovnost. Výhra nám zajištuje další kolo ve skupině A 30.1.2022 na domácí palubovce.

Napsala: Magda Kutová