Dolní Újezd – Choceň 13.10.2012

V sobotu 13. října nás čekal nepříjemný zápas proti Chocni. Proč nepříjemný?

V sobotu 13. října nás čekal nepříjemný zápas proti Chocni. Proč nepříjemný? Na jaře se tak nějak přihodilo, že 4 choceňská děvčata přešla do našeho týmu, protože nebyla spokojena s chováním svého trenéra. Holky zapadly skvěle a vytvořily spolu s našimi děvčaty rovnocenný tým, z kterého nikdo výkonnostně nevystupuje.

Spolu s choceňskými protihráčkami přijela známá tvář, trenér Bečička (říkala jsem si, že jmenovat nebudu, ale myslím, že o takovémto chování u mládežnických družstev by se prostě vědět mělo)a naštěstí ještě trenérka Dalecká, která byla celou dobu velmi milá.

Bylo vidět, že v Chocni zřejmě proběhlo před mačem mohutné povzbuzení, protože soupeřky byly na hřišti od samého začátku zápasu mnohem hlučnější než my. Protihráčky měly ve svých řadách 2 šikovnější hráčky, které na nás v podstatě stačily. Set byl vyrovnaný a utéct se nám podařilo až v úplné koncovce. Druhý set byl jasně naší záležitostí a převálcovaly jsme soupeřky ne o parník, ale o zaoceánskou loď :) . Za první dva sety musím holky pochválit, už byly sem tam vidět hezké volejbalové akce, od příjmu, přes náhru, až po konečný útok. Ve třetím setu přišel zlom, hodně jsme střídaly, a vůbec se nám nedařilo především v poli. Sice se nám šílený náskok podařilo zlikvidovat, dokonce jsme srovnaly na 19:19, ale v koncovce byly soupeřky přeci jen o míč lepší. Poslední set jsme vrátily osvědčenou sestavu a poměrně lehce vyhrály.

Druhý zápas už soupeřky tolik nezlobily :) a my vyhrály poměrně lehce 3:0. Dokonce jsme mohly i libovolně střídat.

Celou dobu holkám sport znepříjemňoval pan Bečička, který se nahlas smál jejich chybám a měl neustálé připomínky na obě strany. Holky se s tím naštěstí popasovaly výborně a vše proběhlo bez konfliktu.

Jak to viděly holky?

V sobotu  13. 10. 2012 jsme v Dolním Újezdě odehrály dva zápasy proti Chocni.  Po příchodu do haly jsme se pořádně rozcvičily a rozházely. Když přijela Choceň, začaly jsme hrát. První set jsme s občasnými potížemi vyhrály. Druhý též tak. Pří třetím setu jsme ale podlehly a prohrály jsme.  Ale při čtvrtém setu jsme  se nakonec probojovaly až k výhře. Nastala 30minutová pauza na svačinu a na pokec.  Druhý zápas jsme plynule, i když s občasnými problémy  vyhrály 3:0 na sety.  Ze zápasu jsme odcházely spokojené a natěšené na další zápas, kde určitě taky vyhrajeme.;)

Hrály: Eliška Sajdlová, Klára Součková, Viktorie Mihulková, Lucie Pulkrábková, Anička Vrabcová, Ida Coufalová, Jana Coufalová, Adéla Kopecká, Marťa Tobková a chyběla Jana Kozáková.

Článek připravili: Eliška Sajdlová a Klára Součková

Napsala: Maruška Ropková