Taková vlažná neděle

V neděli 9. prosince jsme odjely k poslednímu kolu krajského přeboru žákyň do Poličky. Soupeřkami nám tentokrát byly oba domácí týmy.

Očima trenérky:

Nejprve jsme nastoupily proti áčku. Problém se naskytl ještě před začátkem zápasu. Protihráček bylo jen 5. Dlouho jsem zvažovala, zda přistoupit na odehrání mače, hrát v pěti je někdy spíše výhoda než nevýhoda. Zároveň vím, že každý zápas, který holky odehrajou, bude vždy k dobru. Nakonec jsem na hru přistoupila a málem se nám to vymstilo. Protihráčky byly evidentně starší a jediné, co trochu ovládaly, bylo podání. To na nás bohužel úplně stačilo. Po několika krátkých chvílích prohráváme 10:0. Vůbec nic se nám nedaří, kazíme si úplně samy, několikrát musím hodně zvýšit hlas. Ke konci setu sice přichází zlepšení, bohužel na vítězství to nestačí. Druhý set je o něco lepší, i přesto v podstatě neútočíme a v poli toho moc nepochytáme. Vítězíme jen těsně, stejně jako v dalším setu. Podívaná jen pro silné nervy. Až poslední set soupeřky odpadají a my je porážíme prakticky jen podáním. S matným výkonem ale nejsem vůbec spokojená.

Motivuju holky k druhému zápasu s béčkem. Stejně staré protihráčky se dají určitě porazit, ale musíme opravdu zabrat. Vypadá to, že se holky chytí. Ale… 8:25 hovoří jasně. Ani jsme si neškrtly, na co sáhneme, to kazíme. Jsem naštvaná, nedodržujeme nic domluveného. Vyhlašuju soutěž o dosažené body a čokoládu pro mě. A hle, ono to docela jde. Sice není výkon ještě stoprocentní, ale jsme soupeřkám vcelku vyrovnanými partnery. Až v koncovce se nám nedaří. Třetí set vyhlašuju další bodový posun. Od začátku valíme jeden bod za druhým, až jsme na stavu 14:3. Nestačím chválit. A v tu chvíli se lekneme, že bychom snad mohly i vyhrát. Začínáme kupit chyby a soupeřky dotahují. Následuje napínavá koncovka, v té kazíme bohužel víc a prohráváme. Škoda. Alespoň set jsme si určitě zasloužily.

Na druhou stranu jsme ráda, že nás čeká vánoční pauza, výkon a nadšení ze začátku sezóny holky tak nějak začínaly opouštět. Snad nastoupíme po svátcích zase s chutí do druhé části soutěže. Držme si pěsti.

Hrály: Marťa Tobková, Lucka Pulkrábková, Eliška Sajdlová, Anička Vrabcová, Viky Mihulková, Janča Kozáková, Klára Součková, Ida Coufalová, Áďa Kopecká

Očima Marti Tobkové:

V neděli jsme hrály dva zápasy s Poličkou A,B. Začali jsme kolem 9 ráno s Áčkem. Holek bylo sice jen 5, ale stejně jsme s nimi měly problémy. První set vyhrála Polička, nehýbaly jsme se a skoro všechno hrály holkám do ruky. Druhý, třetí a poslední set jsme sice vyhrály, ale mohlo to být o hodně lepší.

Druhý zápas jsme začaly po malé přestávce. Čekal nás velký náraz. Než jsme se rozkoukaly a rozpohybovaly, byl první set za námi, prohrály jsme. Dělaly jsme si hodně chyb samy, holky z Poličky toho moc uhrát nemusely, aby nás porazily.. Druhý a třetí set byl lepší než předchozí, ale na výhru to nestačilo. Zase jsme se nehýbaly a nedávaly pozor. Polovina našeho družstva už byla myšlenkama někde jinde než na hřišti.

Výsledky: TJ Spartak Polička A-TJ Sokol Dolní Újezd A        1:3(22,-22,-23,-11)

TJ Spartak Polička B-TJ Sokol Dolní Újezd A3:0(8,20,23)

Autor: Maruška Ropková, Martina Tobková