Že by?

Přiznám se bez mučení, že na první  zápas žákyň po Vánocích se mi vůbec, ale vůbec nechtělo. Jako vždy nám vyšel sokolský ples na začátek druhé části sezóny, takže jet někam po plese, kde se celý večer  za barem otáčíte jako čamrda je vždy na….nic.

Nakonec se ale ukázalo, že to nebyla úplně  marná cesta do Svitav. Jely jsme až na druhý zápas, v „ohrádce“ na Riegrovce už hrála Choceň se svitavským béčkem. Když jsme dorazily, vypadalo to ještě na dlouho, naštěstí Svitavy překvapení nepřipustily a záhy jsme mohly nastoupit my proti Áčku. To bylo strachu už před zápasem, že jsou to ty dobré a že to bude….já nevím co všechno. Takže jsme si  opět určily hranici, za kterou se chceme dostat. V prvním setu se nám vůbec nedařilo, ale tu a tam vykoukla nějaká hezká volejbalová akce, kterou jsme si ale vzápětí zkazily naší nevynucenou chybou. Druhý set holky rozjely o poznání lépe. Naše hra už chvílemi vypadala jako slušný volejbal. Příjem s křiknutím, náhra, útok - tak to má být. Škoda, že jsme set nedotáhly do vítězného konce, za předvedenou hru by si ho holky určitě zasloužily. Třetí set už byl zas mimo, i přesto jsem nebyla z předvedeného výkonu zklamaná.

Následovala pauza, ve které se Svitavy A nudily proti Chocni, a mohly jsme nastoupit k utkání dne – my versus Svitavy B. Holky chtěly vyhrát a to bylo důležité. Začátek zápasu tedy podle toho ale vůbec nevypadal. Nepodrželo nás podání, o přítahu ani nemluvě a na hřišti panoval chaos. Ten samý obraz pokračoval až do poloviny druhého setu. Často mi vstávaly vlasy na hlavě z toho, co se dělo na naší polovině. Potom ale zničehonic přišel zázračný obrat, kdy jsme povedeným servisem soupeřky začaly dotahovat a ty začaly nervozitou chybovat tak, že v koncovce jsme je zaslouženě předfrnkly a fous vyhrály. To protihráčky zlomilo a další 2 sety už nekladly větší odpor. Ale musím holky pochválit, že soupeřky v podstatě k ničemu neustily.Poprvé jsem u týmu viděla, že o sobě na hřišti vědí, křičí si na míče, nebojí se útočit, dodržují pokyny. Konečně byl na hřišti k vidění volejbal. Doufám, že si toto budou děvčata i nadále pamatovat a výkony se budou už pouze zlepšovat. Zasloužená výhra 3:1.

Hrály: Marťa, Lucka, JančaK., JančaC., Klára, Eliška, Viky, Ida, Áďa

Zápasy očima Viky Mihulkové:

V neděli 13.1.2013 jsem po desáté hodině přijely do Svitav, kde nás čekaly dva zápasy s domácími týmy, áčkem a béčkem. Šatnu jsme měly společně s Chocní, která zrovna hrála se Svitavami B. Tak jsme se chvíli dívaly na tento zápas. Po tomto zápase jsme se začaly procvičovat a rozhazovat, čekalo nás áčko. První set se moc nevydařil, druhý set už byl lepší a prohrály jsme jen o 5 bodů. Ani ve třetím setu jsme Svitavy nedokázaly porazit, takže výsledek zápasu byl 3:0 pro svitavské A. Po pauze jsme hrály s týmem B, vyhrály jsme 3:1. Hra se nám povedla, bylo tam i několik volejbalových momentů, které nám pomohly zvítězit, ale  určitě je pořád co vylepšovat.

Autoři: Maruška Ropková, Viky Mihulková