Krajský přebor žákyň se chýlí ke konci

V posledním oficiálním kole krajského přeboru starších žákyň jsme uvítaly soupeřky na domácí palubovce.

V prvním zápase nás čekal soupeř z nejtěžších – Lanškroun A – tým, který za celou sezonu neztratil ani set a titul přeborníka už má dlouho v kapse. My naopak jen v nejminimálnějším počtu 6 lidí. Přístup některých svěřenkyň je totiž opravdu prazvláštní a zřejmě dosud nepochopily, že volejbal je týmový sport.

I přesto jsme začaly poměrně statečně a docela pohledným volejbalem jsme se soupeřkám bránily zuby nehty. V novém postavení měly holky ještě trochu guláš, ale předvedená hra nebyla špatná. Chyby střídaly lepší okamžiky a dokonce se nám podařilo překonat stanovený limit 15 bodů. Proto jsme ho navýšily na 18, ovšem druhý set byl výprask jako hrom, jedna chyba za druhou. Ve třetím se holky srovnaly, hra se opět vyrovnala. Lépe jsme podávaly, protihráčky kazily. V půlce setu dostala Anička náhru nalitou na síť, kde došlo ke kontaktu s výbornou  soupeřkou (vše ale dle pravidel) a ta musela opustit hřiště s výronem kotníku. Víc než protihráčky byly ze zranění opařené naše holky. Hra pak celkově vázla na obou stranách, i přesto jsme dokázaly dát 20 bodů.

Poté nás čekala dvouzápasová pauza, kdy mezi sebou bojovaly ostatní soupeřky. Vrcholem dne měla být bitva mezi námi a Lanškrounem B, obě družstva byla aspiranty na bronzové medaile.

Bohužel k žádné bitvě v podstatě nedošlo. Jako by se naše děvčata zalekla (a to před zápasem protihráčky provokovala, jak je porazíme :D) a zkameněly jim nohy. Ke každému míči jsme měly daleko, nemluvily jsme spolu, nesmyslně jsme kazily i jednoduché míče a především vůbec, ale vůbec neútočily. Stejně staré protihráčky si samy kazily jen málo. Nešlo nic po dobrém ani po zlém. Bohužel. Je vidět, že máme před sebou ještě obrovský kus práce, ale pokroky jsou už viditelné. Jen nám ještě chvíli potrvá, než si tým pořádně „sedne“. Takže, děvčátka, vzhůru do toho :D.

Náš tým si zatím drží 4. příčku (medailová umístění se nám už uzavřela), ale čeká nás ještě dohrávka s Poličkou (18.3.), která po tomto skvělém umístění touží stejně jako my a je pouze bod za námi. No a poté ještě jeden zápas s Č. Třebovou, která bude také nesnadným soupeřem.

Hrály: Anička, Lucka, Marťa, Viky, Klára, Eliška (za zapisování děkujeme Natce).

Zápas očima Natky:

V neděli 10.3.2013 jsme měli zápas doma v Dolním Újezdě. V tělocvičně jsme nasadili síť, rozcvičili jsme se a rozházeli. Asi v 9 hodin přijel Lanškroun A. Holky si šli zkusit podání a smečovat. A po chvíli šli hrát. První set se docela vydařil. Maruška jim řekla že musejí dát aspoň 15 bodů a holkám se nakonec podařilo dát 18 bodů. Ve druhém setu se jim moc dobře nevedlo. Do třetího setu holky šli s tím že musejí dát zase aspoň 15 bodů. Třetí set se jim povedl nejlíp. Chyběl kousek a mohli vyhrát nasbírali 20 bodů ,ale nakonec stejně prohráli 3:0. Následovala dlouhá pauza to zatím hrála Choceň s oba Lanškrouny. Po pauze šli hrát holky s Lanškrounem B. Holky si řekli že jsou lehký a že je porazej a proto se nesnažili. Prohráli také 3:0. Na to že holky hráli v 6 si vedly podle mě docela dobře.