I starší žákyně už zahájily

Všechny kategorie našeho oddílu  (kromě nejmladších) již zahájily své soutěžní působení, tedy i starší žákyně. V letošním krajském přeboru je 9 týmů a my máme cíle nemalé. Poprat se o stupně vítězů a hlavně o postup na mistrovství republiky (což znamená nejhůře druhé místo). Tým se od loňského roku nezměnil, takže už nepatříme mezi vyplašené zajíčky a jsou od nás již očekávané kvalitnější výkony.

Celá soutěž se hraje formou nalosovaných trojic, s každým soupeřem se potkáme celkem třikrát. První turnaj jsme zahájily v Poličce, ještě za spoluúčasti Moravské Třebové. První zápas se konal bez nás, Polička v něm Třebovou velmi snadno přehrála.

Poté už přišla řada na náš tým a souboj s Moravskou Třebovou. Z rozcvičování jsem poznala, že to je hratelný soupeř a že můžu dát možnost všem 11 hráčkám, které jsem měla k dispozici. První dva sety jsme míchaly střídačku se základní šestkou, soupeřky ale vůbec nebyly schopné odpovědět na naše podání a nám se nepodařilo nijak extra vyburcovat ke kvalitnějšímu výkonu. Třetí set jsem se proto rozhodla poslat na hřiště pouze holky ze střídačky. Byla jsem zvědavá, jak se s tím poperou. K mému překvapení se nekonaly žádné komplikace, výkony všech byly dobré, u některých bych řekla i lepší :D.

Holky nepřipustily žádné drama a protihráčky také rozdrtily. Snadné vítězství 3:0.

Po malé pauze jsme se pustily do obtížnějšího boje. Tedy alespoň jsme si myslely, že obtížnějšího. První dva sety jakoby se nás Poličandy bály. Špatně přijímaly a hodně kazily, dvě jednoduché výhry. Třetí set už vedeme 14:5. Na hřišti pohoda, asi až moc. Najednou kazíme 3 míče po sobě a pohodička je pryč. Jsem pořád v klidu, vedeme o parník. Další 3 nesmyslně nevynucené chyby, začínám si pochodovat a beru timeout. To pomáhá, ovšem pouze na jediný bod. Další šílené chyby a ze skore 14:5 je najednou 16:16. Střídáme, ale ani to nepomáhá, spíše naopak. Soupeřky jedou jak fretky a jejich sebevědomí jen kvete, zato naše bych v tělocvičně v tu chvíli těžko hledala. Co k tomu říct. Prohráváme 25:22. K neuvěření….

Další set se musíme začít obávat o celkový výsledek zápasu. Protihráčky jsou nabuzené a dávají nám zabrat, naštěstí se držíme s nimi a nepouštíme je do vedení. Polička si kazí 3 jednoduché míče a tím nás posadí zpátky na koně. Zbytek setu probíhá poměrně v poklidu a my si můžeme oddechnout. Vítězství 3:1. Škoda prohraného setu, mohl by nám v konečném účtování překážet.

Hrály: Anička, Klára, Viky, Eliška, JančaK., Denča, Lucka, Marťa, Áďa, Ida, JančaC.