Nejlepší žákyňské trio ve vzájemných soubojích

Předposlední kolo žákyňské soutěže jsme odehrály v Lanškrouně, tentokrát na Zemědělce, kde holky ještě nikdy nehrály.

. Malá tělocvična na vejminku Lanškrouna je ale opravená a už není takovým postrachem, i přesto na takové prostory zvyklé nejsme. Jako obvykle jsme vyrazily až na druhý zápas, v prvním Svitavy dle předpokladů porazily Lanškroun 3:0. Ani jeden z trojice týmů nebyl v neděli v kompletní sestavě, a tak síly byly rozložené jako vždy.

Po krátkém rozcvičení nastupujeme proti Svitavačkám. Víme, že nemáme co ztratit, porazit tým,který neprohrál za celou sezonu, by byla spíše náhoda. Ačkoliv výsledek prvních 2 setů tomu vůbec neodpovídá, nehrál se úplně špatný volejbal. Na začátku každého setu jsme se soupeřkami držely krok, v polovině jsme ale začaly kupit hromadu vlastních chyb a najednou byly protihráčky někde jinde. Třetí set byl ale dramatický až do samotného konce. Přitlačily jsme Svitavy velmi slušným servisem a ty znervózněly a začaly chybovat. Dotahujeme na 23:24. Nakonec přeci jen zvítězí zkušenosti protihráček, ale my nezklamaly a předvedly velmi slušný a bojovný výkon.

Po krátké pauze naskakujeme k důležitějšímu utkání s Lanškrounem. Stále jsou ve hře krásná umístění na bedně a my je opravdu chceme. Čekám vyrovnaný souboj, ale hned od začátku zápasu jen bráníme a bohužel dost marně. Co přeletí k nám, padá na palubovku. Bohužel nestačíme a po zásluze prohráváme. Druhý set je o poznání dramatičtější a končí naší nejtěsnější výhrou 25:23. Tím lámeme odpor protihráček a další 2 sety se odehrávají v naší režii, hlavně díky dobrému servisu a zlepšenému útoku.

Svou povinnost jsme si vítězstvím na Lanškrounem splnily, ale…… stále nemáme jasnou medaili a i přesto, že máme ze všech našich konkurentek nejlepší rozlosování na poslední kolo, musíme vyhrát dvakrát 3:0 nad posledními Svitavami B a domácí Chocní. A trošku jsme postrašily i Lanškroun, stále ho teoreticky můžeme ohrozit na druhém místě, pokud by tedy Lanškrouňačky hooodně klopýtly a přivlastnily si příští týden s Poličkou a Českou Třebovou 2 prohry.

Hrály: Viky, Anička, Klára, Eliška, Marťa, Denča a Áďa