S malým zklamáním, ale bronzem na krku :)

Sezóna utekla jako voda a nás čekalo tuto neděli poslední kolo krajského přeboru. Kromě jasného a neoddiskutovatelného vítězství Svitav bylo i na závěr o co hrát a nutno říci, že karty se opravdu míchaly do posledních zápasů.

Nejnapínavější boj se odehrával právě okolo našeho týmu na třetím místě. Druhý Lanškroun není kompletní a tak  přímý souboj se čtvrtou Českou Třebovou a pátou Poličkou sliboval dramata. My měly nalosovány poslední Svitavy B a Choceň, kam jsme se také vypravily.

Místo očekávaných 12 kusů jsem měla k dispozici z různých důvodů pouze devět. Škoda, mohly opět dostat šanci i ty, které během sezóny tolik možností neměly. První zápas nastupujeme proti Svitavám. Posílám na hřiště celou střídačku a část základu. Na hřišti je k vidění volejbalová hrůza, vůbec se nemůžeme srovnat v postaveních a hlavně na příjmu. Soupeřkám stačí přehrávat bagrem a my si to zaručeně zkazíme samy. Blíží se koncovka, tečeme o sto šest, a tak nezbývá, než poslat do hřiště i další část základu. Vyhráváme jen o vlásek, ale trošku se uklidňujeme. Druhý set zase střídačka a s ní druhá část základu. Vše jakžtakž funguje a vyhráváme především díky servisu. Třetí set nastupujeme stejně jako v prvním a zase nastávají komplikace. Opět prohráváme, ale tentokrát se vzpamatujeme dříve a koncovka se dohrává v klidu. Důležité vítězství 3:0. Holky baští zaslouženou svačinu a já dostávám telefonickou zprávu, že Česká Třebová hladce porazila Lanškroun 3:0. Šance na postup na mistrovství republiky jsou najednou na dosah. Snažím se působit klidně a rozhodnu se holkám novinku neříct. Potřebujeme porazit 3:0 Choceň a pak už jen čekat na výsledek zápasu Lanškroun – Polička.

Choceň se na nás vyzbrojila nejen rachotem bubnů, ale hlavně obrovskou touhou po vítězství. Je až neuvěřitelné, co dokáže semknutí týmu a hraní srdcem. Z našeho družstva čiší nervozita, soupeřky si s námi v podstatě dělají, co se jim zachce. Nejvíc nás tlačí nekontrolovatelným, ale velmi tvrdým servisem, na který marně hledáme odpověď. Skóre na tabuli ukazuje 14:21 a já jen bezmocně přihlížím masakru našeho týmu. Podaří se nám přidat bod a pak to nastalo. Naše holky se vzepjaly k neuvěřitelnému obratu ve hře. Najednou funguje na hřišti skoro všechno a obětavost všech hráček nezná mezí. Vybíráme neuvěřitelné míče skoro ze země, vytíráme palubovku a servírujeme děla. Set graduje do obrovské volejbalové bitvy a myslím, že jen díky naší větší vyhranosti a více zkušenostem urveme set pro sebe 28:26. UF, má srdeční frekvence je tak 120 :D.

Druhý set má skoro podobný průběh. Od začátku prohráváme a marně hledáme zbraň na nevyzpytatelnou a neorganizovanou obranu protihráček. 12:18 v náš neprospěch je opět záhul na nervy. Tentokrát se vzpamatováváme o něco dřív, využijeme několika chytrých ulívek  a vítězíme těsně, ale přeci jen o 3 body. Třetí set pro nás vypadá nejlépe. Od začátku vedeme, Choceň pouze dotahuje. Už se vidím s vítězstvím 3:0, ale holky zřejmě hrají pro diváky :D. Protihráčky stahují bod po bodu až na 22:24. Naštěstí další bod už nepřipustíme a vyhráváme. No víc takových zápasů a budu mít šediny do roka J.

Holky mají radost a já jim sděluju zprávu o prohře Lanškrouna. Nadšení obrovské, ale…. Jdu telefonovat, jak to vypadá v Poličce…. Vracím se do haly a bohužel nemám dobré zprávy, Lanškroun své rivalky jistě porazil. Obrovské zklamání z neúčasti na mistrovství ČR,  ale na druhou stranu…. NA KRKU SE NÁM BUDE HOUPAT BRONZ a to je úspěch jako blázen. Děkuju všem holkám za vzornou reprezentaci.

Hrály: Viky Mihulková, Anička Vrabcová, Eliška Sajdlová, Klára Součková, Janča Kozáková, Denča Koukolová, Marťa Tobková, Lucka Pulkrábková, Áďa Kopecká