Takhle by to mělo vypadat

Po nevydařeném výkonu v kvalifikaci z minulého týdne, který žákyně poslal do druhé výkonnostní skupiny, jsme doma tuto skupinu hostily a přivítaly družstva Pardubic a České Třebové. Hned jsme věděly, že to bude nejednoduchý boj, pokud se chceme pokusit o postup do nejlepší skupiny.

V prvním zápase jsme se utkaly s Pardubicemi. Hosté holky porazily na přípravném letním turnaji, takže jsem čekala, že to bude těžká bitva. Naštěstí si soupeřky nepřivezly formu a svými chybami nám hodně pomáhaly. Na druhou stranu musím říct, že i u nás komunikace nebyla to pravé ořechové a spousta míčů nám díky nedorozumění spadla. Tým ale chválím za podání, díky kterému především jsme ukořistily poměrně snadnou výhru 3:0 a mohly si hru vyzkoušet i mladší žákyně.

V pauze si své další utkání odehrály Pardubice, tentokrát s Českou Třebovou. Zápas neměl dlouhého trvání, takže za hodinku jsme mohly jít znovu na plac.

Tentokrát nás čekal soupeř těžšího kalibru. Tým je postavený na jedné jediné hráčce A. Veselé, přes kterou hraje většinu míčů, a Anička na nás při rozcvičování opravdu pouštěla hrůzu. Naštěstí je většina našich žákyň zvyklá na ještě větší rány z ligy juniorek, takže nás to tolik nerozhodilo. Hned od začátku bylo utkání velmi napínavé, týmy se střídaly ve 2-3bodovém vedení  až do dramatické koncovky. V ní měly zpočátku navrch soupeřky, ale holky skvělým týmovým výkonem podrženým výborným podáním zvládly dotáhnout a v setu zvítězit. Ve stejném duchu probíhal i druhý set, který dospěl do ještě napínavější koncovky, kdy jsme tentokrát vedly my a soupeřky nás dotáhly. Musím holky pochválit za trpělivost a týmovost, protože především díky ní dokázaly zvítězit i v tomto setu. Třetí set už tak napínavý nebyl, snad jen v koncovce jsme trošku upustily koncetraci, i přesto jsme si ale výhru vzít nenechaly. Vítězíme 3:0.

Jsem moc ráda, že můžu CELÝ TÝM pochválit za to, jak na hřišti spolupracoval, křičel si na míče, pomáhal si v obtížných situacích,radoval se, protože jen díky tomu, že jsme byly na hřišti bezva parta, jsme dokázaly v tomto těžkém utkání zvítězit. Budu doufat, že si holky v sobě ty příjemné pocity sounáležitosti uchovají a využijí je i v dalších utkáních. Pro trenéra moc pěkná podívaná. Děkuji.

Hrály: Viky, Klára, Eliška, Marťa, Lucka, Janča, Ája, Barča, Pája

Dolní Újezd - Pardubice 3:0 (19,6,18)

Dolní Újezd - Česká Třebová 3:0 (23,28,21)

Další kolo pokračuje 30. Listopadu v Poličce,  my se objevíme v elitní skupině a můžeme dokázat, že na to opravdu máme.