Zpátky do nejlepší skupiny

V neděli po sokolském plese a vyhlášení nejlepších sportovců jsme musely vyrazit chtě nechtě k dalším mistrovským utkáním, tentokrát v kategorii starších žákyň. Pozdě v sobotu večer přišla nepochopitelná omluva od Andrei, takže jsme musely vyrazit pouze v 7 lidech a museli se modlit, aby se někdo nezranil. Bohužel se tak nestalo.

Vyrážely jsme naštěstí až k druhému a třetímu zápasu dne, takže jsme si užily aspoň trochu spánku. Hrálo se v Poličce na Masaryčce, takže se dala očekávat zima. Naštěstí byla tentokrát alespoň trochu přijatelná.

Prvním soupeřem nám byl celek Moravské Třebové, s kterým jsme se letos ještě nepotkaly. Tento tým se dostal do druhé skupiny poprvé. Holky, které vloni byly víc jak nešikovné, se za sezonu vcelku vypracovaly a hned od začátku nám dávaly najevo, že pokud chceme vyhrát, tak si to musíme hodně vybojovat. Náš přístup byl jako vždy od začátku víc než vlažný. Opět se holky nemohly dostat do tempa a ke každému míči nám chyběl víc než krok, ticho, chyb jak máku, nahoře nás držel jen docela slušný servis. I přesto, že se blížila koncovka, soupeřky s námi stále držely krok. Až Lucka svým servisem našemu družstvu pomohla k odpoutání se a postupného dotáhnutí setu k vítězství.  Druhý a třetí set se vyvíjely hodně podobně. Ze začátku jsme měly velké problémy, postupně jsme se ale dokázaly od soupeřek odpoutat na víc a víc bodů. Nutno dodat, že nám k tomu hodně pomáhala trenérka protihráček, která své hráčky neustále shazovala, takže jejich odpor byl slabší a slabší. Výhra 3:0.

Jen po kratičké pauze, nutné k rozehrání soupeřek, jsme nastoupily proti Poličce. Holky si na nás určitě věřily a moc chtěly vyhrát. Nám ale skvěle vyšel začátek zápasu. Musím říct, že dlouho holky neměly na hřišti takový řád. Vše bezchybně fungovalo a my soupeřky 2 sety doslova válcovaly. Přišel třetí set, ten bývá vždycky nejtěžší po dvou lehce vyhraných. A taky se to hned ukázalo. Hra se vyrovnala a nastalo tahání o každý bod, které dospělo do vyrovnané koncovky. Tam poněkolikáté zaúřadovala paní rozhodčí. Jasný míč pro nás pískla soupeřkám a my začaly prohrávat. Bohužel se nám už nepodařilo vrátit vedení na svou stranu. Prohráváme 25:23. Čtvrtý set byl jak přes kopírák. Opět bohužel i s chybou rozhodčí a to už se mnou nervy šily. Takhle by to asi v žákyňském volejbale fungovat nemělo. Nutno ale podotknout, že samy jsme připustily vyrovnaný průběh setu svými chybami v poli a při příjmu, tam jsme si vybraly hodně slabou chvíli. Opět prohráváme nejtěsněji 26:24. Musíme do tiebreaku a já už si vítězstvím nejsem tak jistá. Tiebreak je vždy loterie. Naštěstí od začátku vedeme a jako první točíme s docela slušným vedením strany. Bohužel v tu chvíli si J. Kozáková na bloku špatně skočí a zraní si nohu. Není nám nechána žádná pauza na ošetření, zkoušíme dohrát i s Jančou v poli. Potom se ale hra vyrovnává a opět nervydrásající konec. Taháme za nepatrně delší konec a to nám nakonec zachraňuje výhru jen nejtěsněji 13:15.

Tím se vracíme zpátky do nejlepší skupiny a snad i do bojů o medaile. Hraje se hned příští neděli ve Svitavách, soupeřkami nám budou Svitavy a Č. Třebová.

hrály: V. Mihulková, E. Sajdlová, K. Součková, M. Tobková, J. Kozáková, L. Pulkrábková, P. Rejmanová

PO – DÚ 2:3(-15,-15,23,24,-13)

DÚ – MT 3:0(18,16,14)