Kádr se nám bohužel úží

Po zaslouženém postupu do 1. skupiny z minulého týdne jsme odjely v neděli do Svitav bojovat o příčky nejvyšší. Bohužel se nám množí zdravotní problémy, takže jsem moc nedoufala ve výrazný úspěch, ale…

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti domácím Svitavám. Nám chyběla Janča, Marťa jela i přesto, že ještě v sobotu nebyla vůbec ready, Viky řádila do soboty v Alpách… Ani Svitavy ale nebyly komplet, takže bylo o co hrát. Od začátku byla hra vyrovnaná a týmy se střídaly i v několikabodovém vedení. Neustálé přelejvání hry ze strany na stranu, mnoho nedorozumění a chyb na obou stranách, i tak ale soupeřky působily kompaktněji a sebevědoměji. To zřejmě rozhoduje v nejtěsnější koncovce, prohráváme 25:23. Druhý set začínáme o mnoho lépe. Od začátku vedeme a vypadá to, že si  lehce dokráčíme pro vítězství. Jenže ejhle 18:12, kazíme servis a od té doby prostě krize. Ještě se nám daří jakž takž dotáhnout set do stavu 23, ale soupeřky zaberou na rozdíl od našeho týmu. Tam bohužel celý den vzorně pracuje jen Viky s Klárou (nemám ve zvyku někoho vyzdvihovat, ale tentokrát musím, holky makaly za celý tým neuvěřitelně), zbytek hodně pokulhává, Marťa viditelně není v dobrém stavu, Áje je to zřejmě jedno a vypadá, že ji to opravdu ale opravdu nebaví. I tentokrát prohráváme nejtěsnějším rozdílem. Ve stejném duchu se odehrává i třetí set, ale to už mají protihráčky lehce navrch a my jenom dotahujeme. I přesto prohráváme jen o kousek. Škoda, že jsme nemohly využít šance zůstat v první skupině, tím se nám zavřela zřejmě cesta za medailí.

Druhý zápas s Českou Třebovou je masakr motorovou pilou. Holky to prostě a jednoduše zabalily předem a naservírovaly se Třebovačkám na stříbrném podnose. Aniž bychom musely, přehráváme jen bagrem nebo do autu a nebo jinak nemožně a to opravdu proti uzdraveným protihráčkám nestačí. Je to rychlé a bezbolestné a bohužel i hodně kruté.  Takhle by se prohrávat nemělo.

Hrály: V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, M. Tobková, L. Pulkrábková, A. Radošová, A. Motyčková, V. Fulíková

SY – DÚ  3:0(23,23,22)

ČT – DÚ 3:0(13,12,13)