Ještě nepovedenější neděle

V neděli 1. března pokračovala dalším kolem krajská soutěž starších žákyň. Po minulém špatném vystoupení v nejlepší skupině jsme musely vyjet až do Lanškrouna  a potkat se s místním A i B týmem v druhé výkonnostní skupině o to, kdo se opět vydá směrem vzhůru.

První zápas nás čekal, lepší lanškrounský tým, áčko. Od začátku to s námi nevypadá dobře. V poli se ani nehneme a co soupeřky přehrají přes, to spadne. Na hru se nedá dívat, jako bychom byly začátečnice. Také kopečky na podání nejsou vůbec nebezpečné. Dostáváme pěkně nařezáno. V dalším setu lepšíme servis, ale pole zůstává dál bídné.  I tak to stačí na výhru. Ve třetím setu holky vypadají, že přeci jen tento den zahrají trochu volejbalu. Vedeme o parník a vše vypadá na pohodičku v koncovce, stav 18:10. Spíš mé naivní přání zřejmě, protože to, co se začalo dít na palubovce od tohoto skóre, je jen těžko k uvěření. Na hřišti se spí, nekomunikuje a hlavně chybí touha po vítězství. Protihráčky se ani nemusí zvlášť namáhat, aby nás dotáhly, dokonce vedou o několik bodů. Dokážeme stáhnout, ale na výhru nedostaneme.  Dál se potýkáme s absolutním nezájmem o výhru na naší straně. Bojují 2-3 hráčky, zbytek si set „poctivě“ odstojí. Ve čtvrtém setu zlepšeným útokem přeci jen dokážeme vyhrát. Tiebreak začínáme asi tak, jak jsem naši hru viděla já. Všude natahujeme jen ruce a někdy ani to ne. Prohráváme 8:1, a pak už jsou všechny snahy marné. 2:3.

Po nejkratší možné pauze nastupujeme proti béčku, ještě mladším žákyním. Velmi šikovné holčičky zjevně měly spoustu chuti vyhrát a na hřišti se do všech míčů pouštěly po hlavě. Na rozdíl od nás. Jako bychom ani teď nepotřebovaly vyhrát. První set máme ještě vcelku pod kontrolou, od druhého ovšem se na hřišti dějí hrůzostrašné věci, které mě nutí postavit i naše mladší žačky. Ty naštěstí předvádějí víceméně bezchybný výkon. Jejich starší spoluhráčky bohužel opak. Nechci podrobněji komentovat, co vše se na hřišti dělo, vypadalo vše, jak když na plac nastoupily úplné začátečnice. Jak jsme dokázaly vyhrát další dva sety, je mi záhadou a určitě to bylo podmíněno hromadou štěstí.

Z Lanškrouna odjíždím víc než znechucená.

To, že některé hráčky šidí trénink, což se pak v zápase projeví 3x tak víc, považuju za hloupost. Pokud hráčky stále v této kategorii nepochopily, že to dělají samy pro sebe, je něco špatně. Ale to, že většina !!!týmu si v náročném víkendu (pátek trénink, sobota 1. Liga, neděle žákyně) odskočí s klidem v duši skotačit v sobotu večer na diskotéku,nebo se odrovná v pátek v posilovně, považuju za sobecké a nezodpovědné a pro mě velké zklamání. Takhle se prostě sport nedělá.

Hrály: V. Mihulková, K. Součková, E. Sajdlová, M. Tobková, J. Kozáková, L. Pulkrábková, V. Fulíková, B. Vrabcová

LA A – DÚ 3:2(15,-19,25,-21,8) LA A – LA B3:0(8,15,17) LA B – DÚ0:3(-15,-21,-23)