Poslední postup vzhůru

I v žákyních nás čekaly předposlední boje o konečná umístění.

Po posledním nepovedeném vystoupení v Lanškrouně, jsme byly nucené zůstat ve druhé výkonnostní skupině a nechaly si tak ujet Lanškroun o bodík před nás. Takže tuto neděli v Poličce jsme měly máknout, pokud jsme chtěly zachránit alespoň bramborové umístění.

V Poličce byla opět zima jako v Rusku, možná ještě větší.

První zápas nastupujeme proti domácí Poličce. Jak se dalo předpokládat z průběhu celé soutěže, opět se oba týmy dlouho přetahovaly o vítězství. Jakoby jedna strana tělocvičny byla zakletá. V prvním setu se kazí na obou stranách stejně. Nám opět vázne práce v poli a hlavně si kazíme samy. V koncovce nepřijmeme, zadarmo útočíme a je vymalováno.

Druhý set se nám už daří o mnoho lépe. Měníme taktiku a útoky do lajny a lejvky dozadu do rohu jsou velmi úspěšné. Také servis má mnohem lepší úroveň. Vyhráváme po zásluze, i když si v koncovce neodpustíme drobné klopýtnutí.

V třetím setu Polička vyrukuje s novou taktikou - zkráceným útočným úderem, který nám bohužel dělá problém, nejsme schopné rychle zareagovat a vše, co soupeřky takto zahrají, nám padá. Prohráváme těsně, ale přeci. Před čtvrtým setem se snažíme lépe připravit na tyto útoky a musím po delší době říct, že holky skvěle plnily taktické požadavky mnou určené a celý set s přehledem vyhrály. Do tiebreaku vstupujeme výborně, vedeme 8:2, pak se soupeřky ještě snaží uzmout nám vítězství. Holky naštěstí zamakají a po zásluze si připisují výhru.

Do druhého zápasu proti Pardubicím nastupujeme po krátké pauze. Najednou jakoby nastoupil jiný tým. Vůbec nedokážeme změnit způsob hry proti jinému soupeři. Protihráčky mají dobré postavení, a ač my vůbec neútočíme špatně, pouze je trefujeme. Nastává přetahovaná, úplně zbytečná. Naštěstí v koncovce rozhodne více zkušeností. Další Dva sety probíhají stejně. Snažím se zapojit i mladší žákyně a vůbec si nevedou špatně. Vyhráváme 3:0, ale na vítězství se hooodně nadřeme.

hrály: V. Mihulková, K. Součková, E´. Sajdlová, L. Pulkrábková, M. Tobková, A. Radošová, B. Vrabcová, E. Vodehnalová