Postup je náš

V neděli 15. 11. 2015 jsme na domácí palubovce pořádali první kolo starších žákyň. Kvalifikaci jsme nezahájily nejlépe a tak jsem začínaly v C skupině. Našimi soupeři byly týmy z Litomyšle a Lanškrounu B.

První zápas nás čekal proti Litomyšli. Se soupeřkami jsme se dlouho nepotkaly a tak jsme nevěděly, co můžeme čekat. Do prvního setu jsme nastoupily v této sestavě - Viky na náhře, Ropy na účku, Ája, Pája, Míša Věrča. Podržely jsme si servis, a tak body naskakovaly poměrně rychle. Uprostřed setu přišel chvilkový herní stop stav a soupeřky snížily náš náskok. Vedení jsme si ale pohlídaly a set vyhrály. Do druhého setu jsme pozměnily sestavu a tak na náhře byla premiérově Ropy, na účku Kiky, Ája, Bára, Věrča a Pája. Ale už od začátku jsem dělaly jednu chybu za druhou - v poli, na saku, na podání...nedařilo se nic, nebylo o co se opřít. A bohužel ještě se nám zranila kapitánka Pája. Do zápasu musela naskočit Marťa. Druhý set patřil soupeřkám. Třetí i čtvrtý set jsme získaly my. Holkám se opět dařilo na servisu i na saku. Výhra 3:1.

V mezizápase porazil Lanškroun "B" Litomyšl 3:0.

Poslední zápas nás čekal proti Lanškrounu "B" a bylo jasné, že postup nám zajistí jen výhra. I v tomto zápase nás potrápila slabší chvilka a tak druhý set získaly soupeřky. Ostatní tři ale patřily nám, konečná výhra 3:1.

Nepatřím mezi ty, kdo by si stěžoval, že nemá všechny hráčky, ale nedělní skóre 8 zdravých (1 začínající volejbalistka a 1 se rozehrávající po dlouhé pauze) a 6 nemocných či zraněných je opravdu neskutečné a doufám, že tento stav se už nebude opakovat. A proto si zaslouží pochvalu všechny hráčky, které bojovaly na hřišti.

Hrály: P.Rejmanová, V.Fulíková, A.Radošová,B. Vrabcová,  M. Svobodová, V.Částková, E.Ropková, K.Dosedělová, M. Bulvová