Další kolo krajského přeboru za námi

V neděli 24. 1. 2016 nás čekalo další kolo krajského přeboru. Naše 3. skupina se hrála u soupeřek v Moravské Třebové. A jak se nám dařilo?

První zápas nás čekal proti domácímu týmu. Do zápasu jsme nastoupily více než dobře. dařilo se podání a i přes občasné neshody na hřišti jsme všechny sety dovedly do úspěšného konce. Ale chyběla nám radost a bojovnost. Na domácí volejbalistky to stačilo, ale bez jiskry je vyhrávat mnohem těžší. Výhra 3:0.

Druhý zápas proti holkám z Litomyšle začal po 20 minutové pauze. Opět jsem se domluvily, že hlavní zbraní je dobrý servis a hlavně být neustále ve střehu. Ale ...jednoduše se říká, hůře se realizuje. A tak zaslouženě prohráváme první set, náhra lítá úplně všude po hřišti a tak útočit lze hodně málo, často pouze přehráváme míče. Do druhého setu měníme nahrávačky, více nelze udělat - svoje premiéry se odbyla Ropy i Svomi a hle...výhra setu je tu. 1:1. Třetí set se vrací Viky na náhru, ale bojujeme s příjmem  a tak už tak nepřesná náhra je ještě nepřesnější. Soupeřkám míč občas ani nepůjčíme. Bojovnost na naší straně malá, za to soupeřky nás chtějí porazit, odhodlanost  na druhé straně sítě je veliká. Třetí set prohráváme. Čtvrtý opět změna na náhře, motivační domluva a holky začínají makat. Ale pořád děláme neuvěřitelné množství chyb. Naštěstí set v koncovce vyhráváme. Čeká nás tiebreak. Není co měnit v sestavě a tak na náhře zůstává Svomi a Ropy, která se občas prostřídá s Dančou. Prohráváme opravu těsně 14:16, ale opět jsme koncovku soupeřkám daly našimi chybami. Výhru si soupeřky zaslouží za svoji bojovnost a odhodlanost. Protože nás odjelo na zápas pouze 7, i přes občasné nezdary nebylo možno střídat, jak jsme zvyklé a tak si holky musely s chvilkovým zaváháním poradit přímo na hřišti.

V posledním zápase Litomyšl porazila Moravskou Třebovou 3:0, a tak nám je i pro další kolo určena 3. skupina.

Hrály: Bára Vrabcová, Ája Radošová, Anička Motyčková, Míša Svobodová, Eliška Ropková, Danča Pravcová a Viky Částková